10.45. Beth O’Leary „Atskirai kartu“


Liepą pradėjau su maloniai nustebinusia knyga. Ne taip seniai pasakojau, kad karts nuo karto norisi visai paprastų, juokingų romantinių istorijų paskaityti, tačiau tokią, kuri visgi patiktų, o ne tik verstų akis vartyti, surasti būna sunku, tad neretai pasimetu besirinkdama ir galiausiai grįžtu namo su visai kitokio siužeto knygomis. Pamačiusi pirmuosius „Atskirai kartu“ atsiliepimus, nusprendžiau pabandyti. Ir nenusivyliau.

Leonas dirba naktiniu slaugu paliatyviosios slaugos ligoninėje (hospise). Jo pastarųjų mėnesių tikslas – išlaisvinti nekaltai įkalintą brolį, o tam reikia pinigų. Kadangi namie būna tik nuo devintos ryto iki šeštos vakaro, jis sugalvoja išnuomoti butą žmogui, kuris galės jame gyventi tomis valandomis, kai jo nebūna. Į skelbimą atsiliepia Tifė, kuri privalo išsikraustyti iš buvusio vaikino namų, o greitai surasti pigų butą – ne taip ir paprasta. Kadangi ji dirba nuo devynių ryto iki penkių vakaro, Leono pasiūlymas jai tinka. Visus reikalus dėl nuomos tvarko pavydi nuomotojo mergina, tad jie taip ir gyvena tame pačiame bute bei miega toje pačioje lovoje, nors nė sykio nebuvo susitikę.

Daugiau nei 400 puslapių skirti romantinei tematikai truputį gąsdino, nes atrodė, ką ten tiek galima prirašyti, kad po kurio laiko neimtų jaustis monotonija. Tačiau mano visi nuogąstavimai nepasitvirtino, nes skaičiau su visišku susidomėjimu iki pat paskutinio puslapio. Žinoma, nieko ypatingo pačioje meilės istorijoje nėra, ji visiškai nuspėjama, kai kurios scenos (ypač finale) – gan pompastiškos, yra nelogiškumų, bet to ir galima tikėtis iš šio žanro. Ir nepaisant to, ką išvardinau, visai nenorėjau paleisti knygos iš rankų. Tam turėjo įtakos simpatiški pagrindiniai veikėjai, na, kažkuo mieli, todėl įdomu buvo stebėti, kaip jie po truputį susipažįsta, įsileidžia vienas kitą į savo gyvenimus. Be to, pasakojimas buvo išties linksmas, prajuokinęs daug kartų, o tai – nemenkas pliusas, nes surasti romantinę komediją (tiek literatūroje, tiek kine), kuri būtų iš tiesų juokinga, – ne taip ir lengva.

Visgi „Atskirai kartu“ – ne tik linksma romantinė istorija, nes paliečia ir tokią nelinksmą temą kaip psichologinis smurtas. Apie tai, kaip kai kada sunku jį atpažinti (nes kaltę auka verčia sau), kaip mėgstama save apgaudinėti, o nepasiduoti manipuliacijoms ir neįkliūti į jau gerai žinomas – ne visada taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, apie būtinybę ieškoti palaikymo, kalbėtis bei kreipimosi į emocinės sveikatos specialistus naudą. Nenuostabu, kodėl šis romanas lyginamas su Eleonoros Olifant istorija, kurie iš vienos pusės – gan skirtingi skirtingi pasakojimai. Eleonora beveik neprisileido žmonių, jos psichologinės traumos atėjusios iš vaikystės, romantiniams santykiams dėmesio skirta minimaliai, apskritai ji natūralesnė, tikresnė. Tuo tarpu „Atskirai kartu“ svarbi meilės linija, o iš toksiškų santykių bandoma išsivaduoti tik romano metu. Tačiau abi knygas jungia tai, kad veikėjos po truputį eina gijimo link, jos kalba apie savo problemas, jas bando pamatyti, į jas gilintis, kreipiasi pagalbos į kitus, daug dėmesio skiriama palaikymui iš artimos aplinkos (ar tai būtų paprastos draugystės, ar pereinančios į romantinius santykius). Man pačiai jos abi paliko gerą įspūdį, tiesa, dėl skirtingų priežasčių.

Pasiskaičiau neblogos, mielos romantikos. Ir tuomet, matyt, supratau, kad nevertėtų pernelyg užsisvajoti, ir todėl paėmiau visai priešingą knygą. Bet apie tai – jau kitame įraše.

2 komentarai “10.45. Beth O’Leary „Atskirai kartu“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.