7.41. Silène Edgar, Paul Beorn ,,14-14″


14-14,,Nieko rimto“ pamažu braunasi ne tik į vaikų, bet ir paauglių auditoriją. Kiek komerciškai sėkmingai, sunku pasakyti, tačiau turinio atžvilgiu pagyrų išvengti nepavyks ir šįkart.

Du trylikamečiai susirašo popieriniais laiškais. Jie galvoja esą pusbroliai. Pamažu šiurkštoki ir pasipūtėliški laiškai ima keistis ir tampa vis labiau atviresni ir nuoširdesni, berniukai dalijasi savo kasdieniniais rūpesčiais, problemomis su tėvais, draugai, kitų požiūriu į save, abejonėmis dėl ateities. Tačiau pamažu jie ima įtarti, kad kažkas čia ne taip, pernelyg skirtinga jų aplinka. Tuo tarpu autoriai nė neketina kažko slėpti nuo skaitytojų: vienas iš jų gyvena 1914-aisiais, kitas – 2014-aisiais.

Ne per didžiausios apimties romanas parašytas neįmantriai, bet įtraukiančiai. Kai įvykiai įsisuka, net ir intriga atsiranda, kyla klausimas, kaip viskas baigsis. Istorija atrodo prasminga. Parodoma, kad nepaisant besikeičiančių dešimtmečių ir šimtmečių dilemos tam tikruose amžiaus tarpsniuose išlieka panašios, tad nenuostabu, kad ir abu veikėjai geba pajausti ir suprasti vienas kitą. Skaitant atrodė, kad autoriai romanu kalba apie šį tą itin svarbaus – drąsą išsikalbėti, paklausti patarimo, galop – palengvėjimą ir tą malonų jausmą, kai jautiesi išklausytas, suprastas ir suvokiantis, kad kažkam rūpi. Ar kad nesi vienas su savo problemomis. Tai knyga ir apie draugystę, apie norą siekti savo svajonių, apie ateities planus ir bandymą pamažu eiti jų įgyvendinimo link. ,,Gerietiška“ ir ne tokia jau banali knyga kaip galbūt galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. O dar pliusą galiu dėti ir už išties neblogai įpainiotą I-ąjį pasaulinį karą, kuris prisidėjo prie pastraipos pradžioje minėtos intrigos kūrimo.

Kliuvo nebent meilės dramos, kurių, kaip trylikamečiams, atrodo daugokai, o perspausta finalinė dalis (kai išsiaiškinama, kas ką melavo ir kas ką myli) priminė eilinį romantinį filmą. Bet neretam skaitytojui tokių dalykų norisi, tad išsiversti be to, matyt, nebūtų taip lengva.

O knyga rekomenduotina maždaug nuo vienuolikos ar dvylikos metų, atsižvelgiant, žinoma, į įvairius konkretaus skaitytojo ypatumus.

Vienas komentaras “7.41. Silène Edgar, Paul Beorn ,,14-14″

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.