13.37. Clare Chambers „Maži malonumai“


Romanas nukelia į 1957-ųjų Londono priemiesčius. Džinė – maždaug keturiasdešimties metų vieniša moteris, vietinio laikraščio žurnalistė, visą laisvalaikį skirianti mamai, su kuria ji ir gyvena. Tačiau viskas pasikeičia, kai į laikraščio redakciją kreipiasi Grečen Tilberi, teigdama, kad jos dukra gimė iš nekalto prasidėjimo. Džinė imasi žurnalistinio tyrimo, tuo pačiu vis labiau įsiliedama į Tilberių šeimos gyvenimą.

Neabejotinas šios knygos privalumas – rašymo stilius. Tekstas gražus ir įtraukiantis, nei per daug įmantrus, nei pernelyg paprastas. Siužetą irgi galėčiau įvardinti kaip vieną originalesnių: anotacija nuteikė paslapties paieškoms, tačiau skaitant mintyse vis kirbėjo mintis, kad čia kažkas ne taip. Ir „čia“ – visai ne Grečen dukros atsiradimo aplinkybės, nes jas nuspėjau greitai, bet visa kita. Atmosfera ir intriga sukurtos išties neblogai. Neišduodant detalių galiu tik parašyti, kad netrūks ir siužetinių vingių, ir atskleistų paslapčių. Ar viskas buvo reikalinga – čia jau skonio reikalas, nes bent man pasirodė, kad kai kurioms temoms buvo suteikta tiek mažai vietos, kad galiausiai jos tapo nelabai reikalingos. Lygiai kaip ir lyg iš atskiro pasakojimo paimta pabaiga, kurią mini daugelis. Istorija tiek užliūliuoja, kad pabaigoje sunku buvo suprasti, kas nutiko, kol nepradėjau skaityti autorės žodžio. Na, ir nesu tikra, kas nulėmė, bet visiškai nepajutau ryšio su personažais. Man tiesiog nerūpėjo, kokia baigtis laukė vieno ar kito. Ir tai laikui bėgant ėmė trukdyti įsijausti į kūrinį.

Viską apibendrinus, tikėjausi kiek labiau įtraukiančio kūrinio, tačiau rašymo stilius ir gvildenamos temos vertos dėmesio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.