13.32. Donal Ryan „Keistos gėlės“


Bibliotekos laiškas, raginantis grąžinti knygą, nes kažkas ją rezervavo, privertė mesti pradėtas knygas ir imtis ne taip ir seniai išleisto D. Ryan romano. Tiesa, esant tokioms aplinkybėms, man tampa svarbus įspūdis nuo pat pirmų puslapių, nes gan greitai nusprendžiu, ar ignoruoti sąžinę graužiančius priminimus el. pašte ir skaityti, ar kuo greičiau pasistengti grąžinti, nes tie pirmieji puslapiai pasirodė šiaip sau. Šiuo atveju pirmas skyrius buvo toks, kad kurį laiką maniau, jog knyga bus vienas malonumas.

1973-ųjų Airija. Dvidešimtmetė Molė, neperspėjusi artimųjų, įsėda į autobusą, važiuojantį Ninos miesto kryptimi, ir palieka gimtuosius namus, Tipererio grafystės kaimą. Tėvai viliasi, kad vieną dieną dukra grįš, ir tuo pačiu bijo baisiausio. Visgi praėjus penkeriems metams Molė grįžta. Ir taip šeimos ir aplinkinių gyvenimas ima keistis. Išdrįsiu parašyti, kad knygoje pateikiama kelias kartas apimanti istorija – bent man tai buvo netikėta detalė, kuri kiek kitaip leido įsivaizduoti, ko galima tikėtis iš knygos.

Man patiko rašymo stilius – sakiniai plaukiantys, tarsi pilni melancholijos, prislopintų spalvų. Labai daug ramybės, nepaisant kai kurių siužetinių vingių. Pasakojimas sudarytas iš fragmentų, įvairių gyvenimo tarpsnių atspindžių. Vieni skyriai įdomesni, kiti mažiau, tad vietomis itin susidomėjusi skaičiau, bet buvo ir momentų, kai ši, vos poros šimtų puslapių knyga, prailgdavo. Įdomiausia, kad skaitant pradžią sunku numanyti, kas bus toliau. Antroje knygos pusėje jau kažką įmanoma nuspėti kiek anksčiau nei atskleidžiama, bet bendrai – siužetas pilnas visokiausių netikėtumų. Galima pagirti anotaciją nugarėlėje, kuri nusako tiek nedaug. Dar norisi paminėti personažus – jų santykis su savimi, vienų su kitais, tam tikri iš kartos į kartą pereinantys dėsningumai, tyla sakomi žodžiai ar netikėtai prasiveržiantis šauksmas iš paprastai ramiai bendraujančių veikėjų susidėjo į visišką dermę. Liūdnoka, bet graži knyga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.