12.54. James Stewart, K Roméy „Dinosaur Therapy“


J. Stewart kartu su iliustratore K Romey komiksus apie dinozaurus pradėjo kurti vos pernai, o Instagram paskyrą @dinosandcomics jau seka apie 1,4 milijono žmonių. Nors pastaruosius keletą metų netrūksta komiksų apie kasdienybę, santykių problemas, emocinę savijautą, tačiau šie dinozaurai sugebėjo išsiskirti iš masės tiek, kad jau pirmosiomis dienomis, kai radau minėtą paskyrą, ne tik skaičiau visus įrašus, bet ir domėjausi, ar nėra išleistos knygos. Tačiau knyga prekyboje pasirodė tik (o gal „jau“? Visgi tai gan naujas projektas) šių metų rugpjūtį, o aš jau džiaugiuosi savo kopija.

Knygą sudaro daugiau nei šimtas komiksų, kurie suskirstyti į keletą temų. Tad bendrai – tai tiesiog rinkinys to, ką galima rasti Dinos and Comics socialinių tinklų paskyrose, taip pat ir keletą nematytų (nesidomėjau, kokią dalį jie sudaro, plius visada yra tikimybė, kad ir tie likę pasirodys internete greitu metu). Todėl man ši knyga – tik noras šiuos komiksus turėti ilgaamžiškesniame pavidale.

Kuo mane žavi Dinos and Comics? Man patiko (ir tebepatinka) tragikomiškos situacijos, įžvalgumas, tikslūs veikėjų savijautos apibūdinimai, personažų mielas atvirumas, iliustracijos. Neslėpsiu, nemažoje dalyje komiksų randu ir save, kai kur tas jau minėtas tikslumas net ir prikausto, nes ne visada gaunasi tam tikras būsenas ar jausmus įvardinti, o viename ar kitame dinozaurų (bei jų draugų) pokalbyje pakanka vos kelių žodžių, kuriais pasakoma būtent tai, kas tik sukasi galvoje, bet įvardinti to nepavyksta. Ir galop – estetika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.