11.64. Viktor Pelevin „Vabzdžių gyvenimas“


Tai – trečioji skaityta V. Pelevin knyga. Buvau nusprendusi, kad „Vabzdžių gyvenimas“ bus lemiama knyga, po kurios nuspręsiu, ar verta toliau mėginti skaityti šio rašytojo kūrybą. Nors prieš tai skaitytos („iPhuck 10“ ir „Slaptosios Fudži kalno perspektyvos“) pasirodė turinčios įdomias idėjas, tačiau nelabai pavykdavo susidraugauti su pačiais tekstais. „Vabzdžių gyvenimą“ knygų mugėje įsigijau prieš keletą metų, tad privalėjau patikrinti, ką čia tiek laiko taupiau.

Kaip ir pavadinimas nurodo, romane pasakojama apie vabzdžius. Tiesa, tai – tik paviršius, nes pasitelkdamas skruzdėles, mėšlavabalius, tarakonus, muses ir kitus gyvius autorius kalba ne apie ką kitą, o apie žmones, mūsų gyvenimus. Veikėjai susiduria su egzistencinėmis dilemomis, nepritekliumi, artimųjų netektimi, nusprendžia migruoti arba ištrūkti iš tėvų namų tam, kad galbūt kažkur kitur atrastų save ar galėtų siekti prasmingesnio, patogesnio gyvenimo. Labiausiai įsiminė dvi siužetinės linijos – apie skruzdėlę ir mėšlavabalį.

Idėja įdomi, pasakojimas vietomis įtraukė, kai kur – ne tiek. Nekyla nė vienos abejonės, kad būtent ši iš visų trijų skaitytų atrodo stipriausia. Ir vis dėlto manau, kad ties šia knyga ir sustosiu. Jaučiu, kad nesugebu prisijaukinti rašytojo tekstų tiek, kad norėtųsi prie jų grįžti, kad perskaičius siužetai vis dar suktųsi galvoje, kad skaitant atrodytų, jog išties mėgaujuosi turiniu, o ne skaitau tik tam, kad perskaityčiau iki galo, kaip karts nuo karto imdavo atrodyti man pačiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.