11.63. Helen Fielding „Bridžitos Džouns dienoraštis“


Kai pirmąsyk perskaičiau šią knygą, buvau trečiąjį kursą bebaigianti studentė. Jau tada šis romanas pasirodė kur kas rimtesnis nei galima pagalvoti iš pirmo žvilgsnio (apžvalgą rasite paspaudę čia). Prabėgus penkeriems metams panorau perskaityti iš naujo, pamatyti, kaip viską vertinsiu dabar, pamažu artėdama prie Bridžitos amžiaus.

Galvoju, kad esminė priežastis, kodėl šią knygą norisi atsiversti dar kartą, yra veikėja, kuri atrodo labai sava. Kai aplinkui visi kalba apie dietas, svorio metimą, sveiką gyvenimo būdą, šeimos kūrimą, nenuostabu, kad ir Bridžita skaičiuoja kalorijas, išgerto alkoholio ar surūkytų cigarečių kiekį, žymisi savo svorį (pagal kurį ji visai neatrodo stambi, nebent jos ūgis itin žemas) bei visad graužia save dėl kiekvienos nesėkmės bei to, kad jos gyvenimas – visai ne toks kaip jos bendraamžių. Ką jau kalbėti apie giminaičius bei draugus, kurie perša visus iš eilės vyrus, vis primena bėgantį laiką ir moko, kaip reikia gyventi. Nenuostabu, kad romanas ne toks ir juokingas, kaip gali pasirodyti iš pagal šią seriją sukurtų filmų ar pristatymų internete, nes tokių bridžitų, aplinkinių ir giminaičių, žinančių „geriau“, pilna visur, tad aprašoma pilna savikritikos, perdėtos savikontrolės, savigraužos kasdienybė itin realistiška.

Skaičiau po keletą skyrių (kai kada vos po vieną) kasdien, nesinorėjo niekur skubėti. Manau, kad ne tik todėl, kad siužetas jau buvo žinomas (kita vertus, net ir pirmąsyk skaitant jis būtų nuspėjamas), bet ir dėl to, kad norėjosi ją skaityti taip, lyg kokį 20 minučių trunkančias serijas turintį serialą žiūrėti, kai įsijungiu tik po vieną kitą, nes nejaučiu poreikio iš karto po sezoną peržiūrėti, kad ir kaip tai atrodytų įmanoma.

Įdomiausia, kad nejaučiu poreikio skaityti tolesnių dalių, nors pirmąją jau du kartus perskaičiau. Visgi neatmetu galimybės, kad kada nors atsiversiu ir kitas dalis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.