11.62. Kristina Ohlsson „Hester Hilo paslaptis“


Pastebėjau, kad šiuo metu Kristinos Ohlsson knygas leidžia net dvi lietuviškos leidyklos. Man pačiai ši rašytoja girdėta iš „Stiklo vaikų“ serijos, kurią kada nors norėčiau perskaityti. Taip, tai paaugliškų (maždaug 10-14 metų amžiaus jaunuoliams skirtų) knygų autorė. Gali būti, kad šiemet dar ne vieną apžvalgą apie jaunesnei auditorijai skirtą literatūrą rasite, nes jau kurį laiką norisi griebtis tekstų, kurie nutolę nuo to, ką paskutiniu metu skaitydavau.

Kaip supratau, K. Ohlsson mėgsta rašyti mistiškas, kai kam ir baugiai skambančias istorijas, o „Hester Hilo paslaptis“ – viena iš tokių. Megė ir Frankas buvo išsiųsti vasaros atostogas leisti giminaičių namuose. Vos atvykę jie išvysta didžiulį seną namą, kuris, kaip netrukus paaiškėja, slepia daug paslapčių. Šiurpūs šnabždesiai ir kitokie neįprasti garsai, vietinių baugūs pasakojimai ir gautas paslaptingas siuntinys skatina veikėjus išsiaiškinti, kas už viso to slypi.

Buvo truputį nedrąsu imtis kitai amžiaus kategorijai skirtos knygos, nes o ką, jeigu viskas atrodys labai vaikiška ir taip toliau. Visgi, nors seniau tokias mėgdavau, bijojau, kad per daug nutolusi būsiu ir nepajėgsiu įsitraukti. Tačiau pasakojimas sudomino, dinamiškas siužetas neleido nuobodžiauti. Man ne ką mažiau nei veikėjams rūpėjo, kas slepiasi už visų užuominų, kokia paslaptis paaiškės. Pritrūko gal tik tvirtesnių sąsajų su personažais, na, kad ne tik namas sietųsi su paslaptimi, bet ir kažkoks ryšys būtų tarp jos ir dabartinių gyventojų, kurių keistokas elgesys taip ir nebuvo paaiškintas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.