11.55. Laura Lippman „Moteris ežere“


Karštomis dienomis norisi kuo paprastesnio skaitinio, o tam kuo puikiausiai tinka detektyvai bei trileriai. Todėl ir pasiėmiau arčiausiai manęs buvusį žanro atstovą – knygą „Moteris ežere“.

Pirmiausia, „Moteris ežere“ suintrigavo tuo, kad veiksmas vyksta 1966-aisiais. Knygoje kalbama apie to laikmečio juodaodžių padėtį Baltimorėje. Pavyzdžiui, vienas iš veikėjų kalba apie besiskiriančias darbo sąlygas ir galimybes kilti karjeros laiptais skirtingų rasių atstovams policijoje, taip pat matome tragikomišką ilgametės juodaodės pareigūnės darbo sukakties minėjimą. Rasizmo apraiškų galima rasti ir daugiau, jos natūraliai pateikiamos siužete, tad skaityti apie tai ir stebėti nebūtinai ryškiai išreikštą, bet aiškiai egzistuojančią įtampą tarp skirtingų rasių veikėjų, buvo įdomu.

Be to, man patinka, kai į nusikaltimo tyrimą įsilieja žurnalistai, kadangi jie ne tik sugeba trukdyti procesui bei kurti savas teorijas, bet ir įnešti dinamikos tarp veikėjų, kai pareigūnams tenka ieškoti kompromisų, kad susibendrautų su žiniasklaidos atstovais. Visgi čia žurnalistė – pradedančioji, daug metų buvusi namų šeimininke ir galop nusprendusi išsiskirti bei susirasti darbą Medė Švarc. Radusi nužudytos mergaitės kūną, ji pasinaudoja proga ir įsidarbina vietinio laikraščio redakcijoje, o netrukus pasiryžta įrodyti savo vertę narpliodama ežere rastos jaunos juodaodės Kleo istoriją. Siužetas pasakojamas daugybės žmonių lūpomis. Daugiabalsis pasakojimas man visai patiko, nepaisant to, kad dalis kalbančiųjų nepateikia reikšmingesnės informacijos, o ir patys nėra kuo nors svarbūs pagrindinei linijai. Atrodo, rašytoja neapsisprendė, ar nori rašyti detektyvą, ar romaną apie Medę. Pirmuoju atveju, pritrūko didesnio susitelkimo ties tyrimu bei intrigos. O Medės istorija – per daug neįdomi, kad jai būtų skirta tiek dėmesio.

Nors šiuo pasakojimu pernelyg nesusižavėjau, įdomu būtų perskaityti dar vieną rašytojos knygą, nes kai kurie teksto niuansai paliko gerą įspūdį. Bet kad būčiau laimingesnė, norėtųsi ir geriau išplėtoto siužeto.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.