11.2. Yukio Mishima „Kaukės išpažintis“


Pernai skaitydama kitą Y. Mishima kūrinį „Auksinė šventykla“ išsiaiškinau, kad yra pasirodęs dar vienas jo romanas lietuviškai, tad netrukus jį ir susiradau bibliotekoje.

Pasakojama apie pagrindinio veikėjo gyvenimą nuo pat ankstyvos vaikystės iki dvidešimt kelerių metų. Nors nemažai siužeto vyksta karo metu, veiksmo romane minimaliai, kadangi koncentruojamasi į pasakotojo vidinę būseną, jo tapatumo paieškas. Kalbančiojo atvirumas, visiškas vidinio pasaulio atskleidimas labiausiai ir sudomina šioje knygoje. Svarstymas apie savo nenormalumą (t.y. homoseksualumą, kuris anuomet buvo visiškas tabu), nuolatinės mintys apie mirtį, brutalių, tamsių scenų perpildytos fantazijos, nuolatinė kova su savimi ir kaukėmis, kurias vis stengdavosi užsidėti tam, kad prisitaikytų prie aplinkos – skaitant atrodė, kad ne kažkokį pasakojimą skaitau, o tiesiog esu kalbančiojo galvoje ir skaitau viską, kas tuo metu dedasi jo mintyse ir pojūčiuose.

Visgi romanas apie Auksinę šventyklą paliko geresnį įspūdį, kadangi šįkart buvo momentų, kai pasakojimas neišlaikydavo dėmesio, ir todėl skaitydama nuklysdavau mintimis kitur ir galop turėdavau grįžti į praėjusį puslapį bei skaityti iš naujo. Trūko emocinio įspūdžio, nes tik karts nuo karto viena ar kita frazė išjudindavo kažką daugiau. Tiesa, vertėtų paminėti ir tai, kad knyga versta iš anglų kalbos (nors originalas – japonų), o tekstas vietomis atrodo visai neredaguotas, tad kai kada nereikalingi žodžiai ar keistos sakinių konstrukcijos kiek apsunkino skaitymą.

Nepaisant to, kad antroji skaityta Y. Mishima knyga patiko mažiau, džiaugiuosi atradusi šį rašytoją,  patinka man jo tamsūs siužetai ir kapstymasis po veikėjų vidinius išgyvenimus, skaityčiau ir kitus jo kūrinius, jei tik atsirastų galimybė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.