10.85. Samanta Schweblin „Pilna burna paukščių“


Mane sužavėjo pernai skaityta „Prieraišumo laisvė“, tad pamačiusi, kad planuojama išleisti ir antroji rašytojos knyga lietuviškai, labai nudžiugau. Šįkart maždaug dviejų šimtų puslapių knygoje sutalpinti, anot anotacijos, geriausi S. Schweblin trumposios prozos kūriniai.

Apie tokio žanro knygas daug kalbėti nesugebu (nebent kiekvieną istoriją aptarčiau bent keliais sakiniais, bet tuomet atpasakočiau nemažai turinio, o to nesinori), tad tik pasidžiaugsiu, kad likau išties patenkinta tuo, ką joje radau. Pasakojimai itin saviti, kai kurie – fragmentiški, sutelkti į esamąjį laiką, kituose galima plačiau susikurti vaizdinį apie veikėjų pasaulį. Daugelis istorijų – ryškios ir vaizdingos, skaitant lengvai galvoje kuriasi įspūdingi vaizdiniai. Mistiška, niūri, kai kada netgi baugi nuotaika lydi skaitant visus kūrinius. Įtraukia tai, kad veikėjams negalioja jokios moralės normos ar ribos, todėl kai kurios aprašytos situacijos – nepatogios, netrūksta aštrumo, o netikėtumą kuria ne tik veikėjų pasirinkimai, bet kai kada ir neadekvačios jų reakcijos. Keisti pasakojimai visiškai prikausto dėmesį (buvo išimčių, bet vos viena kita), nesistebėčiau, jei kai kurios istorijos dar ilgai išnirtų iš atminties pačiu netikėčiausiu metu. Bandau sugalvoti, ką man jos rašytojos apsakymai primena: galvoje sukasi ir kitos argentinietės rinktinė „Tai, ko netekome ugnyje“, ir malonus šių metų atradimas „Ilgintis Kisindžerio“, ir H. Murakami kūryba.

Tikiuosi, kad ateity dar turėsime S. Schweblin kūrybos vertimų, nes po gražiais, akį traukiančiais leidimais slepiasi išties įdomus ir mano skoniui įtinkantis turinys.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.