10.38. John Steinbeck „Konservų gatvė“


Nors jau senokai norėjau susipažinti su J. Steinbeck kūryba, bet „Konservų gatvė“ norų sąraše atsidūrė visai neseniai, perskaičius suintrigavusį vienos skaitytojos atsiliepimą apie šią bei dar vieną – „Tortilijų kvartalą“. Bibliotekoje pavyko surasti tik pirmąją, bet tikiuosi, kad kitąsyk manęs lauks ir nerastasis romanas, kurį būtinai pasiimčiau.

„Konservų gatvė“ – tai pasakojimas apie vieno miestelio gyventojų gyvenimą, jų kasdienybę ir nuotykius. Personažai priklauso vadinamajam žemajam sluoksniui: jie gyvena diena po dienos, nieko pernelyg nesitikėdami iš gyvenimo bei nesiimantys jokių rimtesnių pokyčių. Vieni dirba laikinus darbus, o gautus pinigus išleidžia gėrimams, kas lieka – maistui, neretai ima „į skolą“ iš vietinės parduotuvės, kurios savininkas stengiasi po kiek laiko atgauti pinigus, bet tuo pačiu ir žino, kad neretai skola bus tiesiog nurašyta. Aprašomas ir vietinis viešnamis bei barmenu dirbantis veikėjas, kuris bokaluose ar stiklinėse rastus likučius slapta supila į butelius, kuriuos parsineša namo ir kartu su draugais išgeria.

Jei ieškote linksmos ir nebanalios knygos, „Konservų gatvė“ gali būti tinkamas variantas. Šviesi, gal keistai skamba pagal anotaciją, bet ir miela istorija, kuri ne sykį privertė garsiai nusijuokti. Labiausiai ir patiko tai, kad juoktis norėjosi tiesiog iš pačių situacijų, kurios gan paprastos, kai kurios – absurdiškos, bet tas absurdas – visai neperspaustas, atrodė visiškai natūralus ir tinkantis aprašomiems personažams, jų buičiai. Daug ironijos, po lengvu ir juokingu paviršiumi slepiasi rimtesni išgyvenimai, dėl savo daugiasluoksniškumo knyga ir tampa tik dar įdomesnė bei įsimintinesnė.

Džiaugiuosi, kad minėtas atsiliepimas patraukė mano dėmesį ir tokiu būdu radau išties gerų emocijų atnešusią knygą.

Pagal šį romaną ir jo antrąją dalį (Sweet Thursday, neradau, kad būtų išleista lietuviškai) yra sukurtas filmas Cannery Row.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.