10.30. Kate DiCamillo „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“


Sekmadienį pradėjau su labai gražia knyga. Jau kurį laiką buvau išsiilgusi vaikams skirtos literatūros, tokiu būdu kelią į mano namus atrado pora K. DiCamillo knygų, vieną jų šįryt ir perskaičiau. O graži ji ne tik savo leidimu, bet ir pačia istorija, kuri ne mažiau įdomi gali pasirodyti ir visai nebe vaikiško amžiaus skaitytojams.

Tai pasakojimas apie Edvardą Tiuleiną – porcelianinį triušį, maždaug metro ilgio ir turintį net keletą skirtingų šilkinių drabužių ir aksesuarų. Dešimtmetė Abilena labai jį myli, tačiau Edvardas per daug susirūpinęs savimi ir nė negirdi, kai mergaitė šnabžda jam apie savo meilę. Didžioji triušio kelionė prasideda tuomet, kai visai šeimai keliaujant garlaiviu Edvardas netyčia išmetamas už borto. Savo kelionėje jis sutinka žmonių, kurie pamažu ima keisti triušį ir atveria jam iki tol nepažintus jausmus.

Ir tai vienas tų kartų, kai pritrūkstu žodžių, bet vis tiek norisi kiek įmanoma papasakoti įspūdį. O įspūdis geras, nes knygoje – visko gan nemažai. Nors pats Edvardo virsmas – šviesus, bet ėjimas jo link, nuotykiai, kuriuos jis patiria, turi ir liūdnų atspalvių. Kaip galima suprasti, Edvardas sutinka ne vieną žmogų, vadinasi, bus išsiskyrimų. Kiekviena sutikto žmogaus istorija patraukia dėmesį, nes ten ir veikėjų tarpusavio santykiai, ir požiūris į kitą, net ir į žaislą bei jo paskirtį – skirtingi. Paprasta kalba, bet patraukliai ir įdomiai kalbama apie įvairius skaudulius ir meilę, kuri visad kažkur netoliese, apie tikėjimą (pokyčiais, būsimais nutikimais ar kt.) ir laukimą, kurie reikalingi kiekvienam. Paprastos gyvenimiškos tiesos, kurias verta sau priminti, ir kurios nežinia kodėl, bet vaikiškoje literatūroje daug dažniau paliečia nei tuomet, kai jos narpliojamos suaugusiems skirtose knygose.

Tai viena tų knygų, kurias norisi karts nuo karto vėl ir vėl atsiversti, ir kurios nepriklauso kažkokiai amžiaus kategorijai. Iliustracijos, beje, irgi gražios, bet „Nieko rimto“ šiuo klausimu nesu tikra, ar jau buvo nuvylusi.

Beje, yra ir Klaipėdos lėlių teatro spektaklis, sukurtas pagal šią istoriją. Džiugu, kai tokias knygas pastebi.

Vienas komentaras “10.30. Kate DiCamillo „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.