10.28. Dirk Kurbjuweit „Baimė“


Tai viena tų knygų, apie kurių turinį nelabai nutuokiu prieš pasiimdama, bet smalsumas kyla vien dėl jos dažno rodymosi socialiniuose tinkluose, na, dar ir leidykla ganėtinai patikima, tad nenuostabu, kad ją ir pasiėmiau paskutinįsyk lankydamasi bibliotekoje.

Kaip ir nusako pavadinimas, knyga yra apie baimę. Tik trumpam karts nuo karto prislopstančią, bet dažniausiai – niekur nedingstančią, einančia kartu su bijančiuoju. Šis jausmas – nemalonus, kai kada – net paralyžiuojantis, priverčiantis nenatūraliai elgtis, sutrikdantis įprastą gyvenimą. Pagrindinis knygos veikėjas Randolfas bei jo pasakojama istorija – puikus baimės pavyzdys. Vyras kartu su šeima patiria psichologinį kaimyno, gyvenančio pusrūsyje, terorą. Laiškai, skambučiai, kuriuose – nejaukios užuominos apie žmoną, kaltinimai nebūtais dalykais. Randolfas, tikintis teisine valstybe, trokšta tai išspręsti taikiai, kreipdamasis į įvairias institucijas, tačiau kažką pasiekti – ne taip ir lengva. Todėl kiekvieną dieną didėja ne tik baimė, bet ir bejėgiškumas, nežinant, kaip išspręsti šią problemą. Skaityti apie dabartį ir kaip pasireiškia baimė, kokias mintis ji sukelia (įdomus momentas, kai patys veikėjai ima abejoti, ar tikrai jie tokie nekalti), kaip keičiasi šeimos tarpusavio bendravimas. Paliko gerą įspūdį ir ramus pasakojimo tonas, kuris prisideda prie niūrios atmosferos ir įtampos kūrimo.

Nemažai dėmesio skiriama Randolfo praeičiai, ypač santykiams su tėvu. Ir tai pasirodė silpnoji knygos dalis: per daug kalbėjimo apie nuoskaudas, verkšlenimo, kaip jis neturėjo tėvo ir kaip stengėsi būti kitoks  – tai neatrodė reikalinga šiai istorijai. Man pačiai norėjosi, kad būtų apsiribota tik tuo etapu, kai jų gyvenime atsirado šis gąsdinantis kaimynas. Kita vertus, turiu pripažinti, kad į tokią trumpą knygą sutalpintas pagrindinio veikėjo gyvenimas išties išsamiai, galima susikurti aiškų vaizdą apie personažo charakterį, kodėl jis rinkosi vienokius ar kitokius sprendimus. Tiesa, pamėgti, suprasti bei pateisinti veikėją vis tiek buvo pernelyg sudėtinga.

Detektyvas ir drama viename.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.