8.33. Jo Nesbø „Vidurnakčio saulė“


„Vidurnakčio saulė“ pasakoja apie samdomą žudiką Ulfą, kuris slapstosi nuo savo boso, narkotikų magnato Žvejo, kuris, padedamas tam nusamdytų žmonių, nužudo kiekvieną jį išdavusį. Ulfas atvyksta į Norvegijos šiaurės pakraštį, kur apsistoja medžiotojų trobelėje. Vyrą priima vietinė religinė bendruomenė, o susipažinęs su pamokslininko dukra Lėja bei jos sūnumi Knutu Ulfas stengiasi rasti tikėjimo ir jėgų gyvenimui.

Tai antroji Kraujas ant sniego dalis, šioje veiksmas vyksta po nenurodyto laiko tarpo nuo pirmosios knygos įvykių. Taip pat verta pastebėti, kad abi dalys apskritai neturi daug sąsajų, neskaitant pagrindinio veikėjo bei jį persekiojančių žmonių. Ir dėl to kiek gaila, nes pirmosios pabaiga – puiki, norėjosi tęstinumo, tačiau gavau, rodos, visai kitą istoriją, kurią galima skaityti ir neskaičius pirmosios.

Net nepavadinčiau jo trileriu, nes didžioji dalis to, kas vyksta, yra Ulfo bendravimas su aplinkiniais, buvimas su savimi ir savo mintimis, prisiminimais apie turėtą dukrą, jaučiamą vienatvę, kaltę, beprasmybės jausmą. Be abejo, šiokia tokia įtampa bandoma kurti, kadangi vyras negali niekuo pasitikėti, visad turi žiūrėti, ar už kampo jo netyko vienas iš Žvejo pasamdytų žudikų, bet kaip ir minėjau, tėra bandoma, nes rezultate ji visai nejaučiama, kadangi lieka kažkur fone ir vėl pasirodo knygos pabaigoje, kai jau ir taip aišku, kad kažkas turi įvykti. Melancholiškas pasakojimo tonas ir visai į žudiką nepanašus pagrindinis veikėjas (ne, tai ne minusas) su savo greitais įsimylėjimais jau pažįstamas iš pirmosios dalies, bet norėjosi ir kažko daugiau. Įdomesnio, įvairesnio siužeto, o ne blankaus, lyg vieno iš tų vidutinių draminių trilerių, kuriuos tekdavo karts nuo karto kažkada stebėti televizoriaus ekrane. Nes dabar skaičiau, kažkuriuo metu tarsi dar kažko laukiau, bet galiausiai tiesiog pasidaviau ir laukiau pabaigos, kuri, kaip ir tikėta, buvo tokia, kokia buvo. Su pirmosios dalies pabaiga net nėra ko lyginti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.