8.31. Jo Nesbø „Kraujas ant sniego“


Jo Nesbø pristatyti nereikia, ypač detektyvų mėgėjams jis žinomas. Pati nesu šio žanro gerbėja, tad ir skaityti jo neplanavau. Jau nekalbant apie tai, kad dirbant knygyne neretai susiformuoja atmetimo reakcija dažniausiai klientų minimiems rašytojams, o šis norvegas neabejotinai patenka tarp jų. „Kraujas ant sniego“ spontaniškai buvo paimtas, išgirdus sudominusį apibūdinimą. Apimtis tokia, kad galima lengvai perskaityti per porą valandų, tad galiausiai kiek pasigailėjau iš karto nepasirūpinusi ir antrąja dalimi, kurią būtų buvę galima perskaityti pabaigus pirmąją.

Ulavas užsidirba pragyvenimui, būdamas baudėju. Jis geba puikiai žudyti, jaučiasi vienišas, o gebėjimą greitai įsimylėti laiko prakeiksmu, nes turėdamas tokią profesiją užmegzti rimtesnių santykių negali. Gavęs naują užsakymą Ulavas vėl įsimyli. Tik yra kelios problemos: ji – jo boso žmona ir vyriškis yra nusamdytas ją nužudyti.

Kaip ir minėjau, perskaityti galima greitai. Jei dar pradžioje planavau, kad perskaičiusi maždaug pusę, padėsiu ateičiai, greitai supratau, kad nepavyks to padaryti, kol neužversiu paskutinio puslapio. Istorija gan įtraukia, nors siužetas ir nėra kažkuo ypatingas. Galvoju, kad daugiausiai nuopelnų galima skirti pačiam rašymo stiliui ir tam, kaip dėliojamas siužetas, nes būtent tai padeda nepamesti susidomėjimo. Šaltis, sniegas, prisidedantys prie kuriamos niūrios atmosferos, įdomesni aprašymai (ypač pradžioje ir pabaigoje), įvairiapusiškas pagrindinis veikėjas, į tiek mažai teksto sudėta gan nemažai veiksmo turinčių scenų, prisiminimų iš Ulavo praeities (tai leidžia neblogą personažo paveikslą susidėlioti galvoje) – privalumų šiame trileryje pastebėjau ne vieną. Tiesa, Ulavo susižavėjimas boso žmona ir po to sekę su ja susiję sprendimai pasirodė gan banalu ir kišo koją tam, kad susidaryčiau dar geresnį įspūdį apie skaitytą detektyvą.

Apskritai, tai neblogas trileris, kuris kad ir nepaskatino ateity išbandyti ciklo apie Harį Hūlę (tiesa, „Sniego senio“ ekranizaciją, kai tik ši pasirodys, būtinai peržiūrėsiu), bet leido atsitraukti nuo visokių draminių romanų ir gan įdomiai praleisti keletą valandų.

Reklama

1 mintis apie “8.31. Jo Nesbø „Kraujas ant sniego“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.