8.10. Banana Yoshimoto ,,Virtuvė“


virtuv4,,Virtuvė“ pasakoja apie Mikagę, kuri po senelės mirties lieka visiškai viena. Gavusi iš nepažįstamo vaikino Juičio pasiūlymą kuriam laikui pas jį apsistoti. Juičis irgi yra išgyvenęs netektį (mirusi mama), o šiuo metu gyvena kartu su tėvu, kuris yra pasikeitęs lytį. Mergina, gyvendama jų namuose, ne tik tampa vis artimesnė Juičio šeimai, bet ir po truputį gilinasi į maisto gamybą.

Apie Banana Yoshimoto fenomeną buvau girdėjusi, tad buvo smalsu ir pačiai pamatyti, kaip ir ką ji rašo. Neretai ji lyginama su H. Murakami, teigiama, kad jei patiko jo kūryba, patiks ir ši rašytoja. Ir iš tiesų, nuo pat pradžių rašymo stilius priminė minėto autoriaus: panašūs veikėjų charakteriai, jaučiamas vienišumas, melancholija, veikėjai, paskendę kažkur savuose pasauliuose. Bet gan greitai išryškėjo ir skirtumas, skiriantis abu rašytojus: B. Yoshimoto rašo paprastai, be užslėptų idėjų, nesijaučia mistikos, kurią galima rasti H. Murakami kūryboje. Atrodo, lyg viskas eitų paviršiumi, nieko neužkabinant, apskritai, jautėsi ėjimas į niekur, toks net beprasmiškumo jausmas kilo dėl šito. Nors pati atmosfera gan neblogai sukurta ir viena tokių, kurios man patinka literatūroje, bet tiek tai, kad veikėjai man atrodė neįdomūs, tiek tai, kad pats siužetas pasirodė visai nevertas dėmesio bei taip ir nesudominęs, nors pradžioje atrodė turįs potencialo.

Nesakyčiau, kad nuvylė, nes lūkesčių kažkokių ir neturėjau, bet be abejo, kad norėjosi labiau įtraukiančios ir sudominusios knygos. Nes dabar tai tebuvo greitai perskaitoma, bet nieko viduje nepaliekanti knyga.

Reklama

1 mintis apie “8.10. Banana Yoshimoto ,,Virtuvė“

  1. O man ši knyga patiko: būtent ta lengvumo atmosfera ir tuo pačiu rašymas apie sudėtingas patirtis. Nors suprantamesnė buvo kita šios autorės knyga “Ežeras“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.