8.1. Erich Maria Remarque ,,Stotis ties horizontu“


,,Stotis ties horizontu“ – pirmoji šiais metais perskaityta knyga. Ir dar būtent E. M. Remarque paėmiau, kuris jau ne kartą ir ne du per visą tinklaraščio istoriją minėtas bei girtas. Deja, knyga nemenkai nuvylė. Iki šiol negalvojau, kad kalbėdama apie kurią nors E. M. Remarque knygą pavartosiu tokius žodžius, bet skaitydama ją ganėtinai vargau, nenoriai grįždavau prie jos. Jei būtų kokio nors kito autoriaus knyga, tai tikriausiai jau ir būčiau numetusi, atsižvelgiant į pastarųjų mėnesių pomėgį tai daryti, bet  čia jau niekaip sau to negalėjau leisti.

Siužetas skiriasi nuo kitų autoriaus knygų, kurias tekę skaityti praeity. Centre – Kajus, jaunas lenktynininkas, kuris mėgsta riziką, spalvingą gyvenimą. Jo akiratyje sukasi trys visiškai skirtingos moterys. Kiekvienoje iš jų jis randa ką nors, kas jį traukia. Bendraudamas su jomis ir ruošdamasis lenktynėmis jis galvoja apie tai, kokio gyvenimo nori (pastovaus, ramaus ar dinamiško ir nenuspėjamo), koks pasirinkimas būtų tinkamiausias jam pačiam. Taigi, karo čia nė lašo, bet visgi nemanau, kad tai yra šio romano blogybė. Autoriaus braižas įžvelgiamas, yra jam taip būdingos melancholijos, pagrindinis veikėjas irgi ganėtinai remarkiškas. Bet to nepakako, kad romanas įtrauktų. Kliuvo kuriamos intrigos, meilės trikampiai-keturkampiai, moterų portretai – apskritai buvo toks jausmas, lyg skaityčiau gan paviršutinišką meilės romaną, kur veikėjas nesvarbu pas kurią nueitų, būtų priimtas, o lenktynių laimėjimas viso romano metu pateikiamas lyg kokia riterių kova, kur laimėjęs varžybas laimi ir neaišku kuo ypatingos moters, besimėgaujančios šiuo varžymusi, dėmesį. Remarkiška atmosfera pasijausdavo tik retkarčiais, nes neretai ji būdavo tiesiog užgožiama. Bet visgi pasitaikė keletas ir išties stiprių momentų, aprašytų scenų, tad nurašyti knygos kaip visiškai nepatikusios, negaliu.

,,Stotis ties horizontu“ – romanas, kuriame pastebėjau tik užuomazgas to, ką mėgstu šio autoriaus kūryboje. Vis dėlto tai nenumalšino noro ateity perskaityti dar kelias likusias neskaitytas šio autoriaus knygas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.