7.44. Charles Bukowski ,,Paštas“


pastas

Buvo R. Gary, J. M. Coetzee, o dabar atėjo laikas susipažinti ir su Ch. Bukowski kūryba. Iš pažiūros ,,Paštas“ gali atrodyti visai ne šventinis skaitinys, bet atsiverčiau Kūčių rytą pirmą puslapį – veikėjas Kalėdas mini. Vadinasi, Kalėdoms pats tas.

O jei rimtai, ėmiau ,,Paštą“ ir nė neturėjau kažkokių didelių lūkesčių, kad man gali patikti. Iš nuogirdų atrodė, kad ir stilistika bus visai ne tokia, kokia galėtų mane sudominti, kuo veikėjas alkoholikas galėtų būti įdomus, irgi niekaip sugalvoti nebūčiau galėjusi. Bet knietėjo vis vien pabandyti, o atsitiktinai atsiverstame lape radus išraiškingą dialogą noras perskaityti nedingo, tad supratau, kad laikas Bukowskiui matyt išties atėjo.

Ir man patiko. Iš pradžių pati sunkiai supratau, kuo, bet galop suvokiau, kad man tiesiog patiko visuma. Tekstas paprastas, be įmantrybių, į kurį aštresni žodžiai kuo geriausiai įsipaišė. Dialogai priminė seniai peržiūrėtą serialą Misfits, kur keiksmažodžiai liejosi kaip iš gausybės rago, bet jie visai netrukdė, atrodė, kad be jų apskritai veikėjų pokalbiai prarastų nemažą dalį šarmo. Lygiai taip pat ir šiame romane. Ir net jei personažo gyvenimo būdas iki pat galo atrodė absoliučiai nepatrauklus, viską atpirko humoras, ypač dažnai vartojama ironija. Juokiausi nuo pat pirmųjų puslapių ir juokinga buvo iki pat pabaigos, nors ir buvo kažkuriuo metu abejonė dėl to, ar perskaičius trečdalį, galop – pusę knygos, man vis dar bus taip pat linksma. Įdomu buvo skaityti ir apie darbą pašte, apie kurį kalbant buvo papasakota ne viena absurdiška situacija, beprasmybės akimirka. Netrūko taiklumo, minčių, į kurias verta atkreipti dėmesį. Ir pasirodo, kad jos būtų pastebėtos, visai nereikia tų minčių įvilkti į gražų poetišką pavidalą kaip daro ne vienas ,,įkvepiančias, motyvuojančias“ knygas rašantis rašytojas. O pabaigai norisi paminėti, kad stebėjausi pagrindinio veikėjo gebėjimu būnant alkoholiku išlaikyti darbo vietą taip ilgai ir dar gan padoriai dirbti.

Ir ,,Paštas“ greičiausiai tapo jei ne paskutine, tai bent jau priešpaskutine šių metų knyga. O tada bus galima aptarti ir labiausiai įstrigusias šiais metais.

Reklama

2 mintys apie “7.44. Charles Bukowski ,,Paštas“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.