7.30. Katherine Webb ,,Nematomieji“


webb,,Nematomieji“  – tai pirmoji mano skaityta knyga, kurią parašė K. Webb. Kiek anksčiau yra pasirodžiusi lietuviškai ,,Palikimas“, o netolimoje ateity numatytas ir dar vienos šios autorės knygos vertimas. Knygoje yra dvi siužetinės linijos. Viena iš jų vyksta 2011-aisiais, kai jauna žurnalistė Li pradeda tirti per Pirmąjį pasaulinį karą mirusio kareivio, kurio lavonas tik dabar rastas, istoriją. O istorija nukelia į 2011-uosius, kur pastorius su savo žmona į namus priima Ketę, jauną merginą, sėdėjusią kalėjime dėl prisidėjimo prie sufražisčių, dirbti tarnaite. Netrukus į namus atvyksta teosofas, kuris pasiryžęs ištirti ir užfiksuoti paties vikaro matytas fėjas.

Pastaruoju metu nebeimu didelės apimties knygų, tačiau jau senokai aišku, kad tais atvejais, kai knyga įtraukianti, jokios taisyklės nebegalioja ir apimtis tampa nebesvarbi. ,,Nematomuosius“ į rankas paėmiau pačiu laiku – kai norėjosi lengvai skaitomos ir įtraukiančios knygos, kurią galėčiau skaityti trumpais prisėdimais, bet taip, kad kitąsyk prisėdusi nebūčiau užmiršusi, apie ką skaičiau paskutinįsyk. Net ir dabar, kai, rodos, galėčiau aprašymą atidėti kitam vakarui, o dabar eiti miegoti, sėdžiu ir rašau, nes noriu pasidalinti įspūdžiais apie knygą, su kuria gyvenau pastarosiomis dienomis – jau kelinta diena, kai žvelgdavau į laikrodį laukdama pietų, kai galėsiu nors kelis puslapius perskaityti, ar kol grįšiu vakare namo ir nekreipdama dėmesio į nuovargį versiu lapus tol, kol besimerkiančios akys sakys, kad jau gana.

Labiausiai šioje knygoje patiko charakteriai, jų plėtojimas, keitimasis. Tiesiog gera ir įdomu buvo skaityti apie veikėjus, kurie nėra vienasluoksniai, nesikeičiantys ir nuspėjami. Nuspėjamumo buvo ir ,,Nematomuosiuose“, tačiau ne tiek, kad tai erzintų, o ryškūs veikėjai sukeldavo įtampą vien savo pasirodymu. Neįmanoma buvo nepamilti kiek naivios, bet itin stiprios Ketės, kuriai per savo gyvenimą teko nemažai iškęsti. Lygiai taip pat greitai antipatiją pajaučiau garbėtroškai teosofui, kurį taip ir norėjosi kuo greičiau patraukti ,,iš vaizdo“. Deja, ne taip viskas lengva, kaip atrodo.

Žymiai įdomesnė yra dalis apie 1911-uosius. Kaip ir minėjau, čia ir veikėjai labiau išplėtoti, čia ir pats siužetas yra žymiai painesnis, išsamesnis, daugiau visko apimantis. Išties neblogai parodyta, kaip konservatyvių namų gyvenimą išjudina du žmonės, įnešę gaivų oro gūsį – idėjas, kurios iki tol buvo protu nesuvokiamos, daug abejonių, o tuo pačiu – skausmo, abejingumo, akių tam tikrais klausimais atvėrimo. Konservatyvumas, kone nekaltumas ir naivumas, kurį yra išsaugoję vikaras su žmona, pradžioje karts nuo karto kėlė šypseną, svarsčiau, kaip jiems toliau seksis, nė nenumanydama, kiek daug visko vėliau nutiks. Visgi didžiulė paslaptis, kurią narplioja ir 2011-ųjų veikėjai, atsiskleidžia tik po truputį, visu griausmu priartėjusi kulminacinėje dalyje. Ir kiek emocijų būta, kiek norėjimo, kad viskas būtų kitaip, kad tai tebūtų melas, netiesa… Koks geras jausmas patirti tokias emocijas, skaitant knygą.

Dabartis skurdoka, veikėjai iš šios dalies, tiesą pasakius, neįdomūs. Skaitydavau tas dalis apie dabartį ir laukdavau, kol kuo greičiau viskas persikels į praeitį, kol sužinosiu, kaip viskas klostysis toliau. Tiesa, dabartyje atskleidžiamos kai kurios detalės, kurios papildo praeitį, tad dabartis irgi kiek naudinga.

Yra ir intrigos, ir jausmų, ir tiesiog buitiškų, gyvenimiškų situacijų, smagių dialogų. Lengvai skaitoma, su kiek netikėta (ir labai nenorėta) pabaiga knyga, kuriai trūko nebent tvirtesnės dabartyje vykusios siužetinės linijos.

Reklama

2 mintys apie “7.30. Katherine Webb ,,Nematomieji“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.