7.24. Susan Cain ,,Tyla: introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs


tylaTai knyga, kuri man būtų buvusi itin reikalinga paauglystės laikotarpiu. Kodėl, rašyti tikriausiai nė nereikia, nes jau supratote – esu introvertė. Ši knyga būtų atskleidusi, kad dėl tam tikrų savo turimų savybių nebuvau nenormali. Galbūt ji būtų galėjusi padėti priimti save tokią, kokia esu, ir suprasti savo elgesį, mintis bei emocijas, viso to priežastis. Todėl nesvarbu, ką vėliau rašysiu apie šią knygą, man atrodo, kad ji yra išties reikalinga tiek patiems introvertams, kad geriau suvoktų save bei suprastų, kas introversija apskritai yra, tiek kitiems (žmonėms, turintiems introvertus draugus, kolegas, vaikus, sutuoktinius).

Visų pirma, kas patraukia dėmesį – autorės įdėtas darbas. Knygos pabaigoje – maždaug 50 puslapių užimantis literatūros sąrašas. Nepaisant to, kad man norėjosi jo žymiai labiau sutraukto, nes tokiu būdu tik išsipūtė knyga, pagirtina, kiek gilintasi į šią temą.

Pačioje knygoje introversija aptariama iš įvairiausių pusių. Be abejonės, aprašoma, kas tai yra, kokiomis savybėmis pasižymi introvertai, pateikiamos įvairių autorių teorijos apie tai, kas gali nulemti vienokį ar kitokį turimą temperamentą. Svarstoma tokiais įdomiais klausimais kaip darbo vieta: pavyzdžiui, atviros ir vienoje patalpoje išdėstytos darbo vietos nebūtinai kels produktyvumą, kūrybiškumą ir bendradarbiavimą, kadangi daliai žmonių (taip, būtent introvertams) paprastai daug geriau vyksta darbas, kai gali dirbti vienumoje. Nagrinėjama literatūra ir bandoma įrodyti, kodėl ekstravertai jau ilgą laiką yra apibrėžiami kaip sėkmingesni, laimingesni ir visokie kitokie -esni, lyginant su introvertais, ir kokią iš tikrųjų galią turi introvertai, kurie kitais metodais gali pasiekti tokių pat ar dar geresnių rezultatų nei pirmajam temperamento tipui priklausantys asmenys. Kalbama apie auklėjimo įtaką ir į ką reiktų atkreipti dėmesį, auginant introvertiškas asmenybes, pateikiami pavyzdžiai, kaip tėvai reaguoja į savo vaiko introvertiškumą. Nemažai dėmesio skiriama santykiams tarp žmonių, turinčių skirtingą temperamento tipą, kokios stiprybės ir silpnybės yra abiejų, kaip puikiai jie vienas kitą gali papildyti, kuo skiriasi vienų ir kitų bendravimas bei vienas kito vertinimas. Neišvengiami ir tarpkultūriniai skirtumai – jei Vakarų šalyse ekstravertai ,,valdo“ pasaulį, Rytuose būtent introvertai yra labiau vertinami. Minima ir tai, kaip introvertai, esant tam tikroms situacijoms, gali elgtis kaip kuo tikriausi ekstravertai. Iš tikrųjų knygoje pateikiama nemažai įdomios informacijos, todėl tikiu, kad ypač žmonėms, kurie iki tol nėra gilinęsi į temperamentus, ji pasirodys dar įdomesnė nei man.

Visgi nepasakyčiau, kad skaičiau be nuobodulio ar sunkumų. Buvo momentų, kai jausdavau, kad autorė pernelyg išsiplėtė su pavyzdžiais, kai tie pavyzdžiai – ganėtinai nuobodūs ir neįtraukiantys, kai kalbama tiek daug, nors būtų buvę galima sutraukti viską į kiek trumpesnį tekstą, o ir pats rašymo stilius toks sausokas, nors, kita vertus, tai nėra grožinė knyga, tad kažkokio įmantraus rašymo stiliaus tikėtis nevertėtų?

Džiaugiuosi, kad ją turiu savo knygų lentynoje.

Reklama

1 mintis apie “7.24. Susan Cain ,,Tyla: introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.