7.19. Silvia Zucca ,,Astrologijos vadovas sudaužytoms širdims“


ASTROLOGIJOSVis dar sunku paimti į rankas knygą, kuri būtų sudėtingesnio turinio, tad ,,Astrologijos vadovas sudaužytoms širdims“ buvo dar viena priežastis atidėti grįžimą prie rimtesnės literatūros. Šį romaną būtų galima apibūdinti kaip stereotipišką moterišką atostogų / vasaros romaną, kurio centre – vyresnė nei trisdešimties Alisa, kuriai niekaip nesiseka sukurti ilgalaikių santykių. Jos buvusio vaikino mergina laukiasi, prieš kolegą, kuris Alisai patinka, ji nuolat apsikvailina – rodos, sekasi visiems, tik ne jai. Tačiau vieną dieną ji susipažįsta su Tijumi, kuris yra tikras astrologijos žinovas. Jis išaiškina, kad dėl visų Alisos nesėkmių kaltos yra tik nepalankiai Svarstyklėms išsidėsčiusios žvaigždės.

Suprasti, su kuo Alisa liks, nėra sunku. Tas variantas asmeniškai ir man labiausiai patiko. Nepaisant holivudinio filmo vertos pabaigos net ir buvo džiugu, kaip galiausiai Alisai susidėliojo gyvenimas, nes vienu metu net ir gaila jos jau buvo.

Kalbant apie viską, kas vyko iki tol (o vyko nemažai), tai netrūko ir komiškų, ir muilo operos vertų situacijų. Nebloga intriga buvo daroma su geltonomis rožėmis, kadangi vis galvojau, kuris iš jų visų šias gėles galėtų siųsti. Kulminacinė dalis, susijusi su tų rožių siuntėju, apskritai buvo tragikomiška, nors pats veikėjas iki tol tik nervino. Per romane aprašomą laiką Alisa susipažįsta ir suka galvą dėl visos krūvos vyrų, tad vienu metu jau net ir pavargau nuo viso to mėtymosi nuo vieno prie kito, o ir pati Alisa kaip veikėja nebeatrodė tokia patraukli, kai ji taip lengvai pereidavo nuo vieno vyro prie kito. Tačiau mesti į šoną knygos nesinorėjo, nes įdomu, kaip toliau viskas bus. O sakyčiau, kad antroji knygos pusė – net ir geresnė nei pradžia: daugiau dramos, daugiau smegenų naudojimo.

Šios knygos problema – toji pati astrologija, kuri minima jau pavadinime. Kai ėmiau šią knygą, galvojau, kad horoskopai neužims tiek daug vietos, kad nebus tiek daug įvairiausių astrologijos terminų, kuriuos norėdama išsiaiškinti, turėčiau domėtis papildomai, kas ką reiškia. Maniau, kad viskas bus pateikta elementaria horoskopų forma, kurią galima pamatyti eiliniame naujienų portale. O kadangi buvo kitaip, t.y. jie užėmė gan daug vietos, nes pagrindinė veikėja tapo tiesiog pamišusi dėl jų, po kiek laiko darėsi nuobodu ir net ėmė erzinti, norėjosi tiesiog tas vietas praleisti. Kita vertus, tiems, kas domisi astrologija, horoskopais, bus galima praplėsti akiratį, sužinoti šį tą naujo.

Lengvas, neįpareigojantis, vietomis smagus ir gan įtraukiantis, vietomis pernelyg užsitęsiantis ir dėl begalės astrologinių svarstymų tampantis nuobodžiu romanas gali tikti tuomet, kai norėsis kažko visiškai paprasto, šviesaus, kiek komiško, kalbančio apie meilę ir rodančio, kad gyventi reikia ,,čia ir dabar“, o horoskopai nebūtinai rodo tiesą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.