7.4. Danutė Kalinauskaitė ,,Skersvėjų namai“


skersveju-namaiSuintriguota liaupsių tiek pačiai autorei, tiek ir naujausiai jos knygai, nutariau ir pati perskaityti ,,Skersvėjų namus“, kurią sudaro devynios novelės.

Pateiktos iš pažiūros kasdieninės situacijos, tačiau neverta apsigauti – tuojau atsiduriama praeities prisiminimuose, gilinamasi į egzistencinius klausimus ar aprašomi įvykiai, rodos, nesiderinantys su realiu pasauliu. Itin vaizdinga kalba, įdomūs apibūdinimai, nemažai dėmesio skiriama pojūčiams, platus žodynas. Nesunku nuspėti, kuo taip šios autorės kūryba gali žavėti.

Labiausiai patiko ,,Nekalčiausia archeologija“ bei ,,Pakeleivė“. Pirmoji novelė – apie rastą pirkinių sąrašą, pagal kurį yra sukuriama visa istorija, kas šio sąrašo savininkas, kokie jo aplinkos žmonės ir t.t. Antroji – apie senutę, įlipusią į sustojusią pavėžėti mašiną, kurioje sėdi visa šeima. Kaip taikliai ir išraiškingai perteikiamas kiekvieno šeimos nario charakteris, visa toji atmosfera, kur viskas tarsi pulsavo nuo įtampos, kol galop sprogo. Tikras malonumas buvo jas skaityti.

Kitos sudomino mažiau, tačiau vienas kitas fragmentas įsiminė. Pavyzdžiui, pirmoji (,,Suvyniok ugnį į popierių“) pakliuvusi, sakyčiau laiku ir vietoje, kadangi tam tikri šios novelės fragmentai siejasi su mano mintimis. ,,Dryžuoti“ gan pakeliantis nuotaiką, ypač su baldų rinkimųsi, ta prieštara tarp tvarkingo gyvenimo ir įsiveržusio giminaičio, kuris viską išjudina, o novelė tarsi trileriu tampa.

Kai kuriais aspektais ši knyga, jaučiu, buvo tiesiog ne mano tipo ir galbūt todėl nepavyksta man jos įvardinti tais epitetais, kurių gausu kitų, kalbančių apie šią knygą, atsiliepimuose, bet tai, ką radau ir kas man tiko bei patiko, vertinu .

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s