7.3. Anton Čechov ,,Palata nr. 6″


cechovAntono Čechovo iki šiol skaičiusi nebuvau, tad buvo kiek baugoka (iš serijos ,,per sudėtinga“), bet jau pirmasis kūrinys, kurio pavadinimu pavadinta ir visa rinktinė, nuteikė itin gerai.

Ir neslėpsiu sakydama, kad ,,Palata Nr. 6″ man buvo geriausias kūrinys iš visos rinktinės. Primenantis ,,Skrydį virš gegutės lizdo“, tik labiau filosofiškesnis, iškeliantis daugiau klausimų nei minėtasis romanas. Ir visa tai sutalpinantis į kur kas mažesnę apimtį. Tačiau ir be ,,Palata Nr. 6″ buvo gerų, sudominusių kūrinių, kurie kėlė įvairius klausimus, taikliai sugebėdavo pastebėti kasdienybės detales, netrūko egzistencinių pasvarstymų, išsamių ir vaizdžių personažų charakterių.

Tiesa, iki labai gero įspūdžio kiek pritrūko, nes kai kurių apsakymų taip ir ,,neprisijaukinau“, perskaičiau ir tiek, neradau (ar nesupratau) to, kas ten norėta parodyti ar pasakyti (o gal nebūtinai kažką turi pasakyti?). Bet kita vertus niekada nebuvau didelė apsakymų gerbėja, ypač itin trumpų, o šiame rinkinyje būtent kai kurie trumpieji mažiau ir patiko.

Pagalvojau, kad trumpos apimties kūrinius yra labai gerai skaityti sesijos metu (ir kodėl anksčiau tokia idėja neateidavo?), nes vienu prisėdimu perskaičius vieną kūrinį galima sustoti, nereikia po to nežinia kiek laiko svarstyti ,,o kas toliau?“ arba žadėti, kad ,,dar vieną puslapį perskaitysiu ir eisiu mokytis“.

Ateity kažką iš A. Čechovo dar planuoju skaityti, o ir rusų klasikai senokai svečiavosi ant mano stalo, tad tikriausiai reikės daryti išvadas ir šiuo klausimu.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s