6.52. Charles Dickens ,,Kalėdų giesmė“


kalėdų giesmėTikriausiai nėra žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs šios istorijos. Matyta ne viena ekranizacija, vaikystėje skaitytuose komiksuose šios istorijos interpretacijų taip pat esu radusi. Tik vieną dieną ateina suvokimas, kad originalo taip ir neteko skaityti. Atsižvelgiant į tai, kad tai būtų proga tęsti pažintį su Ch. Dickens kūryba (iki tol skaityta tik Didieji lūkesčiai), kol neprasidėjo tokios tematikos knygų bumas, nusičiupau bibliotekoje.

Pagrindinis veikėjas Skrudžas – visuomet viskuo nepatenkintas, o dar ir gailintis visko ne tik kitiems, bet ir sau, nepaisant to, kad pinigų turi su kaupu. Šv. Kūčių dieną Skrudžas, kitaip nei šventiškai nusiteikę aplinkiniai, rodos, tik dar bjauresnis patampa, tikriausiai pati panašia į jį tampu, kai ateina lapkričio pradžia, o su ja – ir kalėdinės prekės, papuoštos eglės parduotuvėse. Grįžtant prie Skrudžo, jo charakterio apibūdinimas aprašomas gan trumpai, tačiau tiek užtenka, kad susiformuotų nuomonė, jog trijų dvasių (Praeities, Dabarties ir Ateities) apsilankymas jo namuose buvo išties reikalingas.

Ir galvoju, kad čia pirmas kartas, kai skaitant knygą nepaprastai trukdė tai, kad istorija jau žinoma ir matyta / girdėta nesyk. Skaitau ir žinau, ko laukti kitame puslapyje, todėl nėra nieko, kas intriguotų, kas skatintų skaityti toliau. Tiesa, buvo pora scenų, kurias su malonumu skaičiau – tai Dabarties dvasios parodyta scena Skrudžo sūnėno namuose (ypač šilta ir jauki scena, kai susirinkę artimiausi žmonės), bei pačioje pabaigoje, kai Skrudžas nueina pas tą patį jau minėtą sūnėną. Tas scenas skaitant labiausiai ir galima pajausti tai, kas iš tiesų yra šventės ir kam jos skirtos.

Ekranizacija

Jų yra labai daug (pirmoji pasirodė dar 1901-aisiais) o iš pastarųjų metų žymesnė tikriausiai yra 2009-ųjų A Christmas Carol, kurį režisavo Robert Zemeckis, o pagrindinius vaidmenis atliko tokie aktoriai kaip Jim Carrey, Gary Oldman ir Colin Firth. Pati žiūrėjau senokai jį, ir prisimenu, kad nė kiek man šis filmas nepatiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.