6.46. – 6.47. Vytautas Račickas ,,Jos vardas Nippė“ ir ,,Nippė nori namo“


racickas-nipe Nippe_nori_namoIšties smagus atradimas – vaikiškos knygos, kai norisi kažko paprasto, šviesaus ir tuo pačiu įtraukiančio bei per vakarą perskaitymo. Taip lengvai ir buvo perskaitytos pora dalių apie Nippę (ateity bus skaitoma ir trečioji).

Tai knygos apie devynmetę Nippę, kuriai tenka susidurti su daug dilemų, mirus mylimam tėčiui. Skaitydama pirmąją dalį stebėjausi, kiek daug visko galima sudėti į tokią nedidelės apimties knygą ir kiek svarbios informacijos tikslinei šios serijos auditorijai yra pateikiama. Panaši informacija yra skleidžiama ir antrojoje dalyje, todėl skaitant ne vienas tikriausiai prisimins arba, jei iki tol tomis temomis niekas nebuvo kalbėję, išmoks, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Nippė – protinga, įžvalgi mergaitė, todėl, jei pirmojoje knygoje viskas buvo dar tik palengva dėstoma, o pagrindinė veikėja dažniausiai užsiėmė fleitos grojimu bei plepėjimu su kaimynų berniuku, antrojoje atmosfera kiek tamsesnė bei detektyvinė linija atsiradusi.

Dar vertėtų tikriausiai atkreipti dėmesį, kad antroji knyga prasideda ten, kur baigėsi pirmoji, tad geriausia turėti visas dalis tam, kad kažkokiu būdu, kol gausite kitą dalį, neužmiršite, kas vyko prieš šiuo metu aprašomus įvykius.

Antroji dalis patiko gal kiek mažiau, tačiau visumoje džiaugiuosi prisiminusi apie šios trilogijos egzistavimą. Ir galvoju, kad vaikiškos knygos tinka tuomet, kai būna neskaitadieniai ir ranka nesitiesia nei prie vienos rimtos knygos.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.