6.45. Catherynne M. Valente ,,Mergaitė, kuri laivą pasidarė ir Pasakų šalį apiplaukė“


mergaite-kuri-laiva-pasidare-ir-pasaku-sali-apiplauke-1,,Atrodo, ji iš tokių, kurie daug laiko praleidžia bibliotekose ir knygynuose, o tokie žmonės – patys geriausi.“

Dvylikametei Rugsėjei buvo taip nuobodu, kad net atskrido Žaliasis Vėjas ir nusinešė ją į Pasakų šalį. Taip prasideda mergaitės nuotykiai paslaptingoje, užburiančioje šalyje, kur yra fėjų, raganų, draugiškų plėšrūnų ir visa galybė dar kitokių personažų. Be abejo, kaip pasakoms būdinga, Rugsėjės laukia nemažai išbandymų, už kurių stovi visos šios istorijos blogiukė. Tačiau kelyje mergaitę saugo nauji sutikti draugai, su kuriais eiti tikslo link lengviau.

Kas užkliūva už akių pirmiausia? Žinoma, kad apipavidalinimas. Iliustracijos, nors ir nespalvotos, bet be galo žavios. Neretai nustodavau skaityti tam, kad įdėmiau apžiūrėčiau paveikslėlį. Simpatiški, linksmi, nenuobodūs. Viršelis ne ką mažiau patiko, kurio sodri tamsiai raudona primena rudeniškus lapus. Apskritai, šioje knygoje tiek daug rudens – lygiai kaip ir pas mus už lango. Mergaitės vardas Rugsėjė, kai kurie įvykiai irgi susiję su rudeniu. Belieka susikurti savo namuose rudenišką atmosferą – susisukti į pledą su arbatos puodeliu – ir persikelti į magišką pasaulį.

Ši knyga man pasirodė universali, lyg koks ,,Haris Poteris“, kuriuo žavisi tiek suaugę, tiek vaikai. Tad, jei tik patinka fantastinės pasakos, galite pabandyti persikelti ir į Pasakų šalį kartu su Rugsėje. Ir nesvarbu, ar jums dešimt, ar dvidešimt, ar penkiasdešimt. Skaityti įdomu, nuotykių daug, veiksmo tiek, kad tik spėji užsisvajoti, o jau žiūrėk – kažką praleidai ir reikia sugrįžti kelias eilutes atgal. Personažų, kurie pasitaiko Rugsėjės kelyje, išties nemažai, kiekvienas iš jų žavus ir išplėtotas tiek, kad norėtųsi ir pačiai juos išvysti. Knyga tinkama įvairiam amžiui gali būti ir dėl pateikiamų minčių: kai kurios iš jų gali praslysti vaikams nepastebimai, o ne vieną suaugusį ar vyresnį paauglį gali kaip tik priversti sustoti tam, kad pasimėgautų išsakytos minties įžvalgumu.

Pasakų šalis užburianti ir turinti viską, ko reikia tikrai pasakai: paslapčių, iššūkių, nuotykių, drąsią pagrindinę veikėją ir blogiukę Markizę, kuri prievarta ir žiaurumu gauna tai, ko jai norisi. Šalia to yra ir jautrus tokio Markizės elgesio paaiškinimas, kuris skamba realistiškai skaudžiai, o pabaigoje įvykiai pasisuka bent man netikėta linkme, tad pasidžiaugiau, kad ši knyga sugebėjo mane taip ,,pagauti“, kad nė nesusimąsčiau apie tokį variantą.

Aišku, kaip neretai būna, tai yra pirmoji dalis, tad, jei perskaitysite šią ir patiks, neišvengiamai ateities knygų sąrašas pasipildys dar keliomis knygomis. Man taip ir nutiko.

Reklama

1 mintis apie “6.45. Catherynne M. Valente ,,Mergaitė, kuri laivą pasidarė ir Pasakų šalį apiplaukė“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.