6.44. François Lelord ,,Kaip Hektoras laimės ieškojo“


kaip-hektoras-laimes-ieskojo-1Knygoje pasakojama apie psichiatrą Hektorą, kuris, norėdamas suvokti, kodėl tiek daug pacientų, rodos, turėdami viską, vis tiek nesijaučia laimingi, pasiima atostogas ir pasileidžia į kelionę, kur ieško ingredientų, iš kurių galėtų būti sudaryta laimė.

Hektorui laimės sudedamųjų dalių ieškoti ilgai netenka: kone kiekviename žingsnyje jis užsirašo po naują punktą, kuris įvardintų, kas yra laimė ir ką reiškia jaustis laimingam. Todėl po truputį surenkamas visas (ir gan nemenkas) sąrašas, kuris pateiktas ir knygoje – tam, jei kartais užsinorėtumėte išmokti visus punktus, atsišviesti / atsispausdinti / persirašyti ir pasikabinti ant šaldytuvo. Ir negaliu ginčytis, nes pateiktos tokios gyvenimiškos tiesos, apie kurias tikriausiai verta karts nuo karto priminti.

Mano santykiai su populiariąja psichologija baigėsi tikriausiai tuomet, kai pradėjau skaityti ,,Mano pasąmonės galia“, bet taip ir nebaigiau, nes tiesiog nervai nebelaikė skaityti tą pačią mintį kiekviename puslapyje. Todėl pasiskaičius atsiliepimus apie šią knygą, kilo abejonė: galbūt ir čia rasiu ką nors panašaus. Ir rezultatu likau patenkinta – tiesų apie laimę tiek daug, kad nebuvo jokio tikslo tą pačią tiesą kartoti kiekviename skyriuje. Juk daug įdomiau sekti Hektoro nuotykius ir kaip viena ar kita tiesa išplaukia iš nutikimų. Rašymo stilius primityvokas, netgi lyg kokio atsipūtusio žmogaus rašytas (kai nesivarginama įvardinti kažko konkretaus, o užtenka lakoniškai apibūdinti), tačiau vietomis siužetas ir prajuokinti sugebėjo. Įdomu skaityti ir spėlioti, kur dar Hektoras nukeliaus (kad ir kai kurios kelionės – tokios visiškai klišės, bet kai linksmai pateiktos, visai kitaip ir žiūrisi), ką išgirs ir kokios mintys į jo galvą ateis. Nors kaip veikėjas, Hektoras pasirodė keistas. Lyg ir per daug naivus, lyg ir per daug lengvabūdiškas, nors skaitant įspūdis buvo, kad jis pagal amžių jau tikrai subrendęs ir nemažai visko matęs vyriškis turėtų būti.

Pozityvus skaitinys. Visai neblogas, kai už lango vis mažiau saulės.

Ekranizacija

2014 m. pasirodė Peter Helsom režisuotas ,,Hector and the Search for Happiness“ (nuotykių komedija, drama), kuriame vaidmenis atliko Simon Pegg, Rosamund Pike, Jean Reno, Christopher Plumer ir kt. Daugiau informacijos čia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.