6.38. Sophie Kinsella ,,Turiu jūsų telefoną“


kinselaKai išgirdau, kad išleista dar viena Sophie Kinsella knyga, labai apsidžiaugiau. Man ši autorė labai patinka (spėju, jau esu tai minėjusi, aptardama kitas jos knygas), esu perskaičiusi viską, kas yra išversta lietuviškai ir viskas patiko.

,,Turiu jūsų telefoną“ pasakoja apie Popę Vajet, kuri likus vos kelioms dienoms iki vestuvių pameta sužadėtuvių žiedą ir dar, negana to, mobilųjį telefoną. Ji visiškai supanikavusi ir nežino, ko griebtis. Tačiau, lyg kas būtų išgirdęs jos maldas, beieškodama žiedo ji šiukšliadėžėje aptinka kažkieno išmestą telefoną. Ji sugalvoja jį priglausti, tačiau jau netrukus telefoną užgriūva elektroniniai laiškai, žinutės ir skambučiai. Pasirodo, šis telefonas priklauso vienos įmonės darbuotojo Semo Rokstono sekretorei. Popė nenori jam grąžinti telefono, nes nenori praleisti žinutės, jei kas rastų jos žiedą, o šis nenori prarasti svarbios informacijos, kuri ateina į telefoną. Todėl jie sudaro sutartį.

Popė – 29-erų mergina, kuriai per mėnesį apsivertė gyvenimas, kadangi jai pasipiršo vyras po mėnesio nuo pirmojo susitikimo jų susitikimo. Jis – mokslininkas, sakantis kalbas, rašantis straipsnius. Jo šeima – taip pat susidedanti iš itin protingų ir todėl Popė jaučiasi ne savo vietoje, prastesnė ir ne tokia protinga, būdama tiesiog fizioterapeute. Knygoje pasakojama jos vardu, pirmuoju asmeniu, o linksmiausia dalis – išnašos, kurių autorė – pati Popė. Prie ko čia išnašos? Viską ji jums pati paaiškins pirmuosiuose puslapiuose.

Sophie Kinsella knygos lengvos, kvailokos ir banalios bei be galo juokingos. Įdomus derinys. Ir juokingą knygą parašyti sugeba ne kiekvienas, o ši autorė sugeba. Porą dienų vis prilėkdavau prie jos, ištaikydama laisvas valandas, kad galėčiau sužinoti, kaip toliau seksis Popei. Na ir kas, kad pabaigą (t.y. kas su kuo liks) nuspėti lengva kone nuo pirmų puslapių. Na ir kas, kad siužetas primena eilinį holivudinį romantinį filmą. Bet toli gražu ne kiekvienas holivudinis romantinis filmas verčia kone kas minutę kikenti. Nes skaitant šią knygą kone visą laiką prasijuokiau. Gal tik vienu momentu antroje knygos pusėje buvau labiau susinervinusi dėl pagrindinės veikėjos kvailo elgesio, bet visgi sakiau sau, kad tai pateisinama – juk galiausiai vis vien viskas baigsis taip, kaip ir maniau, argi ne? Knyga nemažos apimties, bet ją skaityti paprasta – akys tiesiog bėga eilutėmis. Nė trupučio nenuobodžiavau, netgi norėjosi, kad ji niekad nesibaigtų. Ar bent jau prasidėtų nauja, tos pačios autorės parašyta istorija.

Tai nėra tiesiog meilės istorija. Didžiąją knygos dalį užima būtent susirašinėjimai,skambučiai, laiškų skaitymai ir jų vertinimai, įvairūs sprendimai, dvejonės, kurios net nesusijusios su romantine linija. Todėl dūsavimų daugiau atsiranda tik į pabaigą, bet ir tuomet dar nesuspėja įkyrėti. Nes jie buvo laukti, jų tikėjausi, o tuo pačiu – jų nebuvo tiek daug, kad imtų kelti neigiamas emocijas. Patiko man ne tik Popė, bet ir Semas – jo trumpos žinutės, rimtumas, o tuo pačiu – įžvalgumas ir neaušinimas burnos be reikalo, kuris visai nesiderino prie Popės, paliko gerą įspūdį. Juokino kone viskas: dialogai, Popės monologai, situacijos, į kurias pakliūdavo veikėjai. Senokai tiek daug juokiausi skaitydama.

Tai tikriausia tokia knyga, apie kurią sakytų ,,tobulas vasariškas skaitinys“. O man ji galbūt ne geriausia, bet vis vien labai patikusi dar viena mylimos autorės knyga.

Reklama

1 mintis apie “6.38. Sophie Kinsella ,,Turiu jūsų telefoną“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.