6.31. Danutė Žilaitytė ,,Chrizantemų šviesa“


10018160A.jpg.330x330_q85Ši knyga – kaip ir ankstesnė, pasirinkta dėl iššūkio, kadangi tiko dar vienai asmeniškai man sudėtingai kategorijai – ,,knyga, kurios autoriaus inicialai tokie pat kaip tavo“. Vėlgi, pasirinkimas minimalus. Tačiau apsidžiaugiau, kad apskritai radau – buvo abejonių, kad tokių inicialų neturi nė vienas rašytojas.

O ši rašytoja išleidusi ne vieną knygą, viena iš jų – ,,Chrizantemų šviesa“, susidedanti iš daugybės trumpų novelių. Dar kartą įsitikinau, kad novelės – ne mano žanras. Nepaisant to, kad žaviuosi, kaip trumpu tekstu gebama perteikti mintį, skaitant nejaučiu didelio malonumo – juk, rodos, vos sudomina, tuoj ir baigiasi. Arba nutrūksta įdomiausiose vietose. Kai skaitydama romaną galiu su tais pačiais personažais gyventi dienų dienas. Novelės mano galvoje ilgai neišsilaiko.

,,Chrizantemų šviesoje“ novelės pasakoja apie liūdinčius, pykstančius, besidžiaugiančius žmones, buitį, mirtį, meilę, Lietuvos istoriją. Daug raudonos ir geltonos spalvų, nors galima pamatyti ir kitas – dažniausiai sodrias spalvas. Ir daug gėlių.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s