6.29. Sigitas Parulskis ,,3 pjesės“


sigitasparulskisKaupiasi neaptarti skaitiniai – bet kažkaip daug apie juos ir neturiu ką pasakyti, gal todėl ir neprisiruošiu prisėsti. Bet kad dar labiau nepasimirštų ir tie keletas sakinių, kuriais norisi pasidalinti, pamėginsiu aptarti.

Pirmoji iš tų skaitinių – S. Parulskio ,,3 pjesės“. Pateko ši knyga atsitiktinai (na, ne visai – juk ėjau į biblioteką, ėjau prie P raide pažymėtų knygų lietuvių literatūros skyriuje) į mano rankas. Knygoje pateikiamos trys autoriaus kurtos pjesės, trumpi interviu su pačiu autoriumi ir teatro režisieriumi Oskaru Koršunovu, kritikų atsiliepimai apie pagal kiekvieną pjesę pastatytus spektaklius, nuotraukos iš spektaklių.

Labiausiai patiko trečioji – „Nesibaigianti vienatvė dviem” (pastatyta 2001 m.). Tikriausiai dėl to, kad vienatvė tiek literatūroje, tiek kine neretai man būna įdomi, tad nelikau abejinga ir šiai pjesei. Manau, kad autoriui pavyko perteikti tiek santykius tarp moters ir vyro (pjesėje tėra du veikėjai), tiek tarp jų tvyrančią vienatvę. O dar kai perskaičiau, kad vienąsyk moters vaidmenį atliko gražų balso tembrą turinti aktorė Dalia Michelevičiūtė, taip ir užsinorėjau kada nors išgirsti šią pjesę skaitomą.

Tuo tarpu kitos dvi („Iš gyvenimo vėlių” (pastatyta 1995 m.) ir „P.S. Byla O.K.” (pastatyta 1997 m.)) nesukėlė susidomėjimo. T.y. pradžioje jis dar būdavo, bet kuo toliau, tuo labiau dėmesys strigdavo, pagaudavau save galvojančią apie kitus dalykus, vėl grįždavau į pjesės personažų gyvenimą, akimirka pajausdavau vėl susidomėjusi ar perskaičiusi įžvalgių, tikslių minčių dialoge, tačiau toji susidomėjimo akimirka dingdavo ir vėl jausdavausi lyg ne savo rogėse. Teatras man patinka, bet galbūt skaityti pjeses – ne man.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.