6.24. Rytis Zemkauskas ,,Pasivaikščiojimai“


zemkauskasKnygoje pateikiami dvidešimt Ryčio Zemkausko pasivaikščiojimų, kuriuos buvo galima išgirsti bei pamatyti to paties pavadinimo kaip ir knyga laidose. Viršelyje – tie, su kuriais pateikiami pokalbiai. Tai Oskaras Koršunovas, Jurga Šeidukytė, Sigitas Parulskis, Antanas A. Jonynas, Emilis Vėlyvis, Vytautas Šapranauskas, Jūratė Onaitytė, Gintaras Grajauskas, Neringa Čereškevičienė, Marius Ivaškevičius, Rokas Zubovas, Irena Smetonienė, Artūras Kazlauskas, Kristina Sabaliauskaitė, Antanas Mockus, Egidijus Aleksandravičius, Mantas Jankavičius, Asmik Grigorian, Kristupas Sabolius ir Eglė Špokaitė.

Ši knyga – tai lyg žurnalas, tik be reklamų ir be bulvariniams skaitiniams būdingų temų. Šį savaitgalį, kai buvo taip karšta, kad niekaip negalėjau prisiversti pradėti Jane Austen, ,,Pasivaikščiojimai“ buvo pats tas.

Prisipažinsiu, keleto jų nepažinojau, arba tik viena ausimi kažkur buvau girdėjusi. Kai kurie žmonės, kuriuos nesyk esu mačiusi televizijos ekrane ar gyvai, atsiskleidė visai kitokiomis spalvomis. Bet kuriuo atveju, kiekvienas interviu buvo įdomus savaip, paliečiama nemažai temų – nuo meno iki tikėjimo ar emigracijos. ,,Paliečiama“ – tinkamas žodis, kadangi nesyk jautėsi, lyg per turimą ribotą laiką buvo numatyta paliesti daug temų. Kartais viena tema išsivystydavo iš kitos, o kartais jausdavosi, lyg būtų ,,nukirsta“. O taip norėdavosi, kad kai kurie interviu būtų kiek ilgesni, vien tam, kad būtų labiau išplėtotos kai kurios temos. Keliuose interviu ,,užkabinamos“ panašios temos, tad atrodo, lyg interviu vieną su kitu sietų tam tikros gijos, kas pačią knygą daro vientisesnę. Bendras įspūdis – šilta, jauki knyga, taip ir norėtųsi tęsinio.

Prieš kiekvieną interviu pateikti ne tik pagrindiniai gyvenimo faktai, kelios nuotraukos iš būtent to pasivaikščiojimo, bet ir juodraštis, kur ranka užsirašyti būsimi klausimai, pavieniai žodžiai ir kt., kurie bus panaudoti interviu metu. Kiek šie juodraščiai tikri, o kiek surežisuoti – nesigilinu, bet mintis taip apipavidalinti kiekvieną interviu pasirodė įdomi.

Labai patiko. Tikiuosi kada nors į rankas pateks ir R. Zemkausko ,,Tekstai keliaujantiems autobusais ir troleibusais“.

Reklama

1 mintis apie “6.24. Rytis Zemkauskas ,,Pasivaikščiojimai“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.