6.19. Jennifer Echols ,,Tave pamiršus“


cdb_Tave-pamirsus_p1Kadangi neturėjau po ranka šiuo metu skaitomos Phyllis T. Smith ,,Aš esu Lavija“, o skaityti norėjosi, teko suktis iš padėties ir pasiimti vieną iš šeštadienį iš bibliotekos paimtų knygų. Young adult žanro knyga, pasakojanti apie septyniolikametę Zoję, kurios tėvai išsiskyrė, mama palūžo, mokykloje erzina prastai pagarsėjęs Dagas, o santykiai su draugu Brendonu pereina į daug artimesnius. Po avarijos mergina atsibunda ir suvokia, jog visiškai neprisimena, kas tą naktį, kai įvyko avarija, buvo, o aplinkiniai elgiasi pernelyg keistai ir nenuspėjamai.

Labai norėjau tokios paprastos, standartinės istorijos. Todėl šiuo atžvilgiu knygą įvertinčiau gerai, kadangi pasakojimas buvo būtent toks, o ir puslapius verčiau itin greitai. Tačiau matyt tai ir buvo viskas, kas patiko ir tiko.

Labai erzino pagrindinė veikėja. Jai septyniolika, ji, kaip pati pasakoja, yra turėjusi ne vieną vaikiną, o su Brendanu bendravo jau kurį laiką ir klausėsi, kaip jis pasakoja apie vis naują susižavėjimo objektą. Tačiau tai jai netrukdo susikurti iliuziją, kuri beveik niekuo neparemta. Atrodė, lyg kažkas būtų išėmęs jos smegenis, nes ji absoliučiai negalvojo apie turimus santykius ir ar apskritai įmanoma šią situaciją įvardinti kaip santykius. Jos elgesys kuo toliau, tuo labiau nervino, paskutinis knygos trečdalis apskritai buvo vienas didelis ,,WTF“. Tiesiog nebežinojau, kaip pateisinti jos kvailus poelgius, dar kvailesnes mintis. Septyniolika juk net nebe penkiolika. Ir ne dvylika. O kartais atrodė, kad jai būtent tiek.

Visa toji situacija su jos tėvais gali būti pateisinimas to, kaip ji elgėsi, bet iš esmės galėjau pateisinti nebent pradinį elgesį. Tačiau ne tą, kuris vyko antroje knygos pusėje, nes atrodė, kad tuomet jos galvoje mama ar tuo labiau tėvas net nebebuvo, kadangi jai buvo svarbu prisiminti tą naktį, susivokti savo jausmuose ir suprasti, kas ją sieja su kai kuriais aplinkiniais. Bet tai, kaip ji to siekė, buvo mažų mažiausiai vaikiška.

Apie vaikinus pasakyti daug negaliu. Vienas gerietis, kitas blogietis (?). Vienas pernelyg saldus, nors tiek anotacijoje, tiek pradžioje apibūdintas kaip šiurkštus ir visoks ten kitoks blogiukas, o tokio nė su žiburiu įžiūrėti nebuvo įmanoma, nors autorė mėgino kažką ,,pritempti“, įterpdama nepavykusių muštynių ar šiaip scenų iš serijos ,,noriu pasirodyti, koks kietas esu“. Kitam atsiskleisti buvo mažai vietos, nes lyg ir pakanka žinoti vieną faktą apie jį, o visa kita tarsi nesvarbu. Bet ar tikrai? Ar žmogus gali būti toks vienspalvis? Į pabaigą dar išlindo Zojės prisikabinimas, kad vienas iš tų vaikinų labai jau kontroliuojantis (lyg iš kokio 50 shades of grey), nors tos kontrolės nė nebuvo matyti ir netgi atrodė atvirkščiai – kad tai ji užsiima kontroliavimu, nes vieną minutę elgiasi vienaip, kitą – kitaip.

Asmeniškai man kliuvo ne kartą minėti žodžiai beprotė, beprotnamis. Suprantu, kad taip tikriausiai norėta parodyti, kokie stereotipai vyrauja apie psichiatrinę ligoninę, tuos, kurie bando žudytis / nusižudo, tačiau tai galiausiai niekur neišsivystė. Norėjosi ne moralo, bet ėjimo prie to, kad žudytis bandęs žmogus nėra beprotis, kad štai, mama grįžo iš ligoninės pasveikusi, kad jos nebekankina blogos mintys, kad nebeliūdi dėl skyrybų (tuo labiau, kad tikrai ne kiekvienas iš psichiatrinės ligoninės išeina visiškai pasveikęs), tačiau viską, ką pabaigoje gauname – kad jos elgesys toks, koks buvo prieš visą tą įvykį, kad ji vėl dirba. O juk viskas ir prasidėjo nuo to, kad mamą ji rado prigėrusią vaistų, tačiau galiausiai ta siužetinė linija taip paprastai išslydo, vienoj vietoj absurdiškai išryškėjo ir parodė, kad va, kokia toji mama tikrai išprotėjusi, o galiausiai apie šią siužetinę liniją buvo pasakyti vos keli sakiniai. Tikrai norėjosi daugiau.

Nepatiko.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.