6.18. Irvin D. Yalom ,,Meilės budelis ir kitos psichoterapinės istorijos“


0010328_irvin-d-yalom-meiles-budelis-ir-kitos-psichoterapines-istorijos_300Irvin D. Yalom iki šiol buvau aptarusi porąsyk. Šįsyk buvau priversta (na gal ne taip kategoriškai, bet visgi skaičiau ne todėl, kad norėjau, o todėl, kad reikėjo) perskaityti kurią nors jo knygą ir taip išėjo, kad ja tapo ,,Meilės budelis ir kitos psichoterapinės istorijos“ – knyga, sudaryta iš keleto novelių, pasakojančių apie skirtingus pacientus bei individualią ir grupinę psichoterapiją.

Galvoju, kad Irvin D. Yalom grožinio pobūdžio literatūra yra vertinga tuo, kad parodo ne tik paradinę pusę. Išties neprastai pateikti terapeuto neigiami jausmai, susiję su tam tikrais pacientais ar jų savybėmis – juk jis irgi žmogus. Ir juk kiekvienas turime tam tikrus žmonių tipus ar jų savybes, kurių nepavyksta pamėgti, kad ir kaip nusiteiktume, jog ,,visokių žmonių būna, kiekvienas unikalus“ ar pan. Šalia to, diskusijų nemažai gali sukelti ir tam tikri terapeuto veiksmai, kurie atrodo kaip etikos nukrypimai. Taip ir norisi klausti: kur toji riba, kai dar galima ir kai jau nebelabai? Kita vertus, jei nebūtų aštrumų, galbūt ir knygos ne tokios populiarios būtų?

O skaityti sekėsi dvejopai. Dėl turimo riboto laiko kiekio perskaityti šią knygą privalėjau skubėti, o čia dar tas tekstas ne taip ir lengvai buvo skaitomas, o dar ir nepasakyčiau, kad kiekviena istorija mane sudomino. Tad žiūrėdavau, kad skaitau, bet neskaitau (t.y. einu per žodžius, bet nesuprantu jų reikšmės), todėl vietomis grįždavau atgal, kad suvokčiau, apie ką yra rašoma, o vietomis nuspręsdavau, kad kaip bus, taip bus, ir skaitydavau toliau, pametusi vieną ar kitą pastraipą (dėl ,,skaitau, bet neskaitau“ situacijos). Tačiau momentais kai kurios istorijos ir sudomindavo, o ir praktinių aspektų rasti galima, kas taip pat buvo įdomu ar bent jau smalsu.

Galiausiai padariau išvadą, kad bent porą mėnesių turiu pailsėti nuo visų psichologijų (ir čia pat suprantu, kad visiškai atsiriboti dėl tam tikrų priežasčių nepavyks), nes paskutiniu metu man šios srities jau gerokai per daug.

O knyga nebloga.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s