6.11. Irvin D. Yalom ,,Terapijos dovana“


terapijosKai ,,susitaupo“ keletas įrašų (taip, ilgasis Velykų savaitgalis buvo gan produktyvus), kyla noras kokį nors įrašą praleisti. Šiuo atveju norėjosi taip padaryti su ,,Terapijos dovana“ aptarimu. Tačiau nutariau nors trumpai ją paminėti.

Tai negrožinė knyga, kurioje apstu patarimų terapeutams, o kaip rašoma viršelyje – ši knyga yra atviras laiškas tiek naujosios kartos terapeutams, tiek jų pacientams. Galvoju, kad į vienus aspektus tikriausiai būčiau kreipusi, jei skaityčiau kaip galima klientė, o visai kitaip skaičiau, kai gilinausi į ją dėl studijų. Klientams ši knyga galėtų padėti, atsakydama į nejaukius, galbūt standartinius ir daugeliui kylančius klausimus apie terapiją (kas tai apskritai per dalykas?), ką galima jos metu nuveikti, kokios yra ribos, kokios baimės gali kilti tiek pačiam klientui, tiek ir terapeutui (taip, terapeutas irgi žmogus, kuriam baimės nesvetimos). Tuo tarpu būsimam / esamam terapeutui ši knyga taip pat suteiks nemažai pamąstymų apie tai, kokia yra terapijos prasmė, naudingumas, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, kaip toli galima nueiti neperžengiant etikos, kokie sunkumai gali kilti ir kaip juos išspręsti. Kaip ir kitose knygose, autorius išlieka ištikimas savo stiliui, pateikia įdomius, nenuobodžius pavyzdžius, iliustruojančius tai, kas buvo pasakyta, jie pakomentuojami. Nors knyga nėra stora ir lengvai skaitoma, bet aprėpia nemažai temų ir terapijos aspektų. Taigi, ją skaitant galima ir atsipalaiduoti, ir nemažai naudingos informacijos įgyti.

O knyga paliko išties gerą įspūdį.

Reklama

3 mintys apie “6.11. Irvin D. Yalom ,,Terapijos dovana“

  1. Rūta, ačiū už pastebėjimą. Mačiau event’ą facebook’e, bet kažkaip neužsifiksavo, kad tai susiję su balandžio 1-ąja (tuo labiau, kad tą dieną nelabai kuo tikiu). Dabar bandžiau paieškoti, tai tas įvykis ištrintas, tai matyt taip ir yra. Apsigavau. 🙂

    • Aišku, man irgi tas įvykis neužkliuvo (realistiškas pokštas :)), bet paskui kažkur perskaičiau (lyg ir tam pačiam facebook’e) atsiprašymą dėl klaidingos informacijos:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s