6.10. Per Olov Enquist ,,Kapitono Nemo biblioteka“


nemo_z1Skandinavų literatūrą imu retai į rankas, šią paėmiau tik dėl rekomendacijos. Nors, be abejo, sudomino ir pati anotacija. O dar pavadinime biblioteka paminėta! Tačiau pradžioje menkai ką supratau. Perskaičiusi 40 puslapių vis dar nesupratau, apie ką pasakojama, vardai maišėsi tarpusavyje – galvojau, kažkoks balaganas. Taip ir padėjau aš ją į šalį… Nenorom vis pažiūrėdavau, bet nuspręsdavau geriau kokį filmą pažiūrėti. Galvojau savaitgalį pas tėvus pralaušiu ledus. Bet nusivežiau ir parsivežiau vos pora lapų perskaičiusi. Galop šiandien pasakiau sau, kad užteks vilkinti ir rimtai kibau į knygą. Juk toks neaiškumas pradžioje ir seniau nesyk buvo sutiktas, bet galiausiai viskas susidėliodavo į savo vietas.

Ir iš tikrųjų, netrukus pradėjo daug kas aiškėti. Knygoje nėra nieko linksmo. Niūru, vien liūdni įvykiai, šalti žmonės, mažai jausmų, emocijų. Ar tik ne toks tas skandinaviškas stilius ir yra? Pasakojama suaugusiojo lūpomis, bet istorija pasakojama taip, kad įsivaizduoti galima, ką galvojo ir jautė veikėjas būdamas vaiku / paaugliu, kai įvykdavo vienas ar kitas aprašomas įvykis. Aprašoma gan realistiškai, skaitoma lengvai ir greitai, todėl ir užteko vieno prisėdimo, kad perskaityčiau iki paskutinio puslapio. Pabaiga neįtikėtinai stipri, skaičiau, o mintyse tas gal primityviai ir banaliai skambantis ,,WTF“ buvo, nes nieko panašaus nesitikėjau.  Ir tuo pačiu visiškai suvokiama, kodėl baigėsi taip ir ne kitaip.

Bendrą įspūdį gadino kapitonas Nemo – jo buvimo nuo pat pradžių nesupratau, tik abejones kėlė ir klausimus. Suprasčiau, jei būtų pasirodęs maždaug pabaigoje, bet jis nesitraukė nuo pagr. veikėjo nuo pat pradžių. Nereikėjo jo. Dar vietomis erzino šokinėjimas prie kitų įvykių ar net to, kas prieš tai buvo pasakyta, paneigimas ar apsukimas kaip nors ,,netikėtai“, bet iš tiesų tik sukeliant neigiamus jausmus.

Bet  visumoj labiau įdomi nei neįdomi.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.