6.9. Kody Keplinger ,,The DUFF: Designated Ugly Fat Friend“


DuffAš turiu tokį lyg ir guilty pleasure – mėgstu žiūrėti ,,mokyklinius“ filmus, kur meilės, kovos tarp populiariųjų ir nevykėlių ir pan., nors suprantu, kad jau kaip ir turėčiau būti išaugusi iš tokių. Prieš kurį laiką į akiratį pakliuvo šiemet pasirodžiusio ,,The Duff“ anonsas, kuris žada paprastą, bet smagų filmą. Lygiai to paties tikėjausi ir iš šio savaitgalio skaitinio – knygos,pagal kurią filmas sukurtas.

O viskas prasideda kai Bianka iš mokyklos garsiausio mergišiaus išgirsta, kad ji yra savo grupelės the DUFF. Ji įsižeidžia ir tik dar labiau pradeda nekęsti Veslio, tačiau norėdama pabėgti nuo namuose vykstančių problemų ji užsimiršti eina susitikti ne su draugėmis, o su tuo pačiu taip nekenčiamu Vesliu.

Hey, don’t get defensive. It’s not like you’re an ogre or anything, but in comparison” He shrugged his broad shoulders. “Think about it. Why do they bring you here if you don’t dance?” He had the nerve to reach over and pat my knee, like he was trying to comfort me. I jerked away from him, and his fingers moved smoothly to brush some curls out of his face instead. “Look,” he said, “you have hot friends really hot friends.” He paused, watching the action on the dance floor for a moment, before facing me again. “The point is, scientists have proven that every group of friends has a weak link, a Duff. And girls respond well to guys who associate with their Duffs.”

Pradžia atitiko visus lūkesčius, tačiau greitai viskas apsivertė 180 laipsnių kampu. Komedija staiga tapo visiška drama su rimtomis ir aktualiomis problemomis. Ir tai yra gerai. Tačiau pagr. veikėjų pasirinkti sprendimo būdai kiek piktino, nors tuo pačiu suvokiau, kad tikrai yra žmonių, kurie nusprendžia visas mintis nuslopinti būtent taip. Ir koks suprantamas tas noras bet kokiais būdais tiesiog nebegalvoti ir nebejausti. Kad ir laikinai.
Rodos, tiesiog paprasta paaugliška (young adult) knyga, tačiau vertinant kiek dvejojau – nepaisant to, kad vietomis buvo per daug ir pernelyg greitai išspręsti sunkumai, kas kiek erzino, tačiau radau knygoje nemažai ir pažįstamo. Tikiu, kad to ras ne vienas, skaitęs / skaitysiantis šią knygą. Nors rinkausi kitokius,,bėgimo“ būdus, tačiau paauglystėje irgi, lygiai kaip ji, bėgau nuo problemų, o ne sprendžiau jas. Ir dabar bėgu, bet norisi tikėti, kad ne taip stipriai kaip seniau. Bianka galvojo, kad viskas susitvarkys savaime – o juk ,,bėgantys“ paprastai irgi taip mąsto: kaip nors išgyvensiu dieną, kitą, o tada juk iš tamsos išlįs saulė, argi ne? Ir tas suvokimas, kad retai kas taip tvarkosi, skaitant atrodė man net ir skaudus.
Paliečiamos sudėtingos problemos, tokios kaip tėvų skyrybos, alkoholizmas, skirstymas pagal išvaizdą, partnerių keitimas, intymūs santykiai be įsipareigojimų ir kita.
Knyga nedidelės apimties, greitai skaitoma. Džiaugiuosi ją įveikusi, nes angliškai senokai beskaičiau (neskaitant mokslinių straipsnių), net ir privertė susimąstyti, jog vertėtų dažniau atsiversti anglišką tekstą laisvalaikiu. Tikslinė auditorija – jaunimas, tad labiau jam ir rekomenduoju.
Beje, dabar pažiūrėjau darsyk anonsą, tai galiu pasakyti, jog ir iš jo matosi, kad knygos siužeto filme nelabai likę. Bet vis vien žiūrėsiu.
Ekranizacija
2015-aisiais pasirodė Ari Sandel (JAV) režisuotas filmas The DUFF, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Mae Whitman, Bella Thorne ir Robbie Amell .
Reklama

1 mintis apie “6.9. Kody Keplinger ,,The DUFF: Designated Ugly Fat Friend“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s