6.8. Undinė Radzevičiūtė ,,Strekaza“


9789955236375Radzeviciute_streka

Tai trečioji autorės skaityta knyga, taigi neabejodama galiu sakyti, kad man patinka jos rašymo stilius: ironiškas, o dažnai – sarkastiškas. Sėdėjau autobuse ir skaitydama šypsojausi, o vėliau lygiai taip pat išsišiepusi skaičiau ir namie susiraičiusi lovoje.

Kieme sutinku katę. Tupi gyva ir labai piktu veidu.
Jūs irgi sėdėtumėte labai piktu veidu, jei dešimt metų iš eilės triskart per metus kas nors atimtų jūsų ką tik gimusius katinus.

Pasakojama apie pagrindinę veikėją bei situacijas į kurias ji patenka, žmones, su kuriais prasilenkia. Kaip ir kitose knygose, taip ir šioje – iš pirmo žvilgsnio pasakojimas susideda iš daugybės trumpų atskirų epizodų. O ar ne iš tokių epizodų ir susideda kiekvieno gyvenimas? Iki absurdo landūs kaimynai, nešiojantys paskalas, egzistenciniai pamąstymai, persipynę su kasdienybe. Aprašomas keistas, neteisingas gyvenimas, kuriame gyvena tokie pat keisti ir savais ypatumais pasižymintys žmonės. Skaičiau, juokiausi, pradžioje dar norėjau žymėtis įdomesnius epizodus, bet kad būtų reikėję nurašyti kone visą knygą. Tokia plona knyga, o įžvalgumo tiek, kiek nebūna kur kas didesnės apimties kūriniuose. O dar subtilus juodasis humoras, kuris man taip patinka ir kuris prajuokina labiau nei bet kokia kita humoro forma. Užvertusi paskutinį puslapį vis dar likau mintyse su knyga, jos veikėjais ir įsimintinais dialogais bei situacijomis.

Ėjau iš pašto su siuntiniu ir šypsojausi, lyg gavusi saldainį su papuošimu (maloniu įrašu knygos pradžioje).
Ėjau iš pašto su siuntiniu ir šypsojausi, lyg mažas vaikas, gavęs saldainį su kaspinėliu (maloniu įrašu knygos pradžioje).

Tik tokia trumpa, kad nespėji pradėti, o jau žiūri, kad baigėsi. Bet gal ir gerai. Nes norisi dar. Ir žinau, kad to ,,dar“ bus, kadangi yra dvi šios autorės knygos (,,Baden Badeno nebus“ bei naujausioji ,,180″), kurių dar nesu skaičiusi. O ateity, tikiuosi, bus ir daugiau.

Labai patiko.

Apie ,,Žuvys ir drakonai“ rašiau čia, o apie ,,Frankburgą“ – čia.

Reklama

1 mintis apie “6.8. Undinė Radzevičiūtė ,,Strekaza“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.