6.1. Patricia McCormick ,,Pjūvis“


063386c2be9962d852bd4fb92883ff8bNa ką, skaičiuojame iš naujo. 🙂 Pirmoji šių metų knyga, kurią pradėjau dar anais metais, o užbaigiau šiandien, yra itin panaši į ,,Kalbėk“, kurią skaičiau prieš tai. Tiesa, ,,Pjūvis“ man pasirodė įdomesnė.

Pagrindinė veikėja Kali – paauglė, patekusi į ,,Pajūrio pušyną“ po to, kai išaiškėja, kad ji save žalojasi. ,,Pajūrio pušyne“ gyvena ir gydosi tokios pat merginos kaip ji: kokiu nors būdu žalojančios savo kūną. Vienos tai daro taip, kaip ji – naudodamos kažkokius aštrius daiktus. Kitos – savo kūną alindamos badaujant ar suvalgytą maistą išvemiant, dar kitos – vartodamos alkoholį ir narkotikus.

Iš tikrųjų, dar kartą pasikartosiu, bet gera matyti, kad tarp visų fantastinių, meilės istorijų ir kitokios literatūros pagaliau atsirado vietos ir tokiai literatūrai, kuri paprastu žodžiu, lengvai suprantamai siunčia svarbią žinutę auditorijai. Nebūti abejingiems. Mokėti išklausyti. Nekaltinti. Pastebėti ir reaguoti. Prisiversti kalbėti apie tai, kas slegia, kad ir kaip tai būtų sunku.

Tikiu, kad kažkam gali pasirodyti juokinga Kali problema, dėl kurios ji nustojo šnekėti, dėl kurios jai vis norisi save pjaustyti. Bet ar tikrai? O jūs pagalvokite, ar nebūna, kad dėl ko nors itin sukate galvą, nervinatės, bet tuo pačiu galvojate, kad kitas pasijuoktų išgirdęs jūsų nerimo priežastį. Būtent. Kitam gal ir juokinga, gal ir menka ta problema, bet tam, kuris ją turi, ji neleidžia matyti visko aplinkui. Ir net ne visada mes tą nerimo priežastį žinome. Todėl ne visada ir rėkimai bei primygtiniai prašymai kalbėti padeda. Šioje knygoje parodoma, kaip pamažu, žingsnis po žingsnio, pagrindinė veikėja eina pirmųjų žodžių ištarimo link. Supratimo, kad ji nori išeiti iš susidariusios situacijos ir kad žodžio galia yra stipresnė nei galima įsivaizduoti.

Tokia greit užsimiršianti, plona, lengvai perskaitoma knyga, bet visai pavyko suprasti veikėją, jos nekalbėjimo priežastį. Tik gal siužete klaustukų vietomis liko, taip ir neaiškūs kai kurie jos šeimos santykių aspektai, dviprasmiškai pateikti.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.