5.46. Lauries Halse Anderson ,,Kalbėk“


cdb_Kalbek_p1Paskutine metų perskaityta knyga tapo paaugliams skirta ,,Kalbėk“, kuri yra itin populiari visame pasaulyje, autorė sulaukė daug padėkų iš skaitytojų, kuriuos ši knyga paskatino prabilti.

Melinda – devintokė. Su ja niekas nebendrauja, nevengia pasišaipyti ar pastumti. Tačiau ji prisimena, kokia populiari buvo dar pavasarį, vos prieš keletą mėnesių, kai su draugėmis, kurios dabar ją ignoruoja, būdavo dėmesio centre. Tačiau nuo šio rugsėjo ji pasirinko tylą. Kad ir kaip viduje jai būtų sunku.

Galvoju, kad tokios knygos reikalingos. Tiek ,,Kalbėk“, tiek ,,Pjūvis“, kurios atsiliepimas šiandien irgi pasirodys, tiek kitos, kuriose kalbama apie skaudžias ir aktualias paaugliams temas. Nors visgi nebūtinai tik paaugliams. Juk įvairaus amžiaus žmonės nusprendžia, kad jie nenori savo vienu ar kitu sunkumu dalintis su kitu dėl įvairių priežasčių. Tyla, nekalbėjimas yra priežastis to, kad tas sunkumas taip ir lieka kartu su žmogumi, jį graužia iš vidaus, žmogus negali judėti toliau, nes tas sunkumas pasiglemžia iš jo visas jėgas. O tokios knygos ir skatina susimąstyti bei paieškoti patikimo žmogaus šalia, kuriam galėtum prabilti.

Bet na ir vėl aš kažkokia nejautri. Juk tiek gerų žodžių prirašyta skaitytojų, tiek ji išgirta ir internete, o manęs nepaveikė. Perskaičiau ir neliko po jos nieko. Ėmiau svarstyti, kad man trūko jos pačios vidaus nagrinėjimo. Ji tiek šneka apie aplinką, apie tai, kaip kiti su ja elgiasi, ką ji daro, bet kas jos viduje – tuščia. Lyg ji būtų nusprendusi ne tik garsiai nekalbėti, bet ir pati negalvoti apie nieką. Bet juk negalima šitaip. Žmogus toks jau yra, kad minčių virtinės galvoje pas jį būna. Tad kur pagrindinės veikėjos mintys? Suprantu, kad reikia intrigos ir todėl esminis įvykis, kurį, beje, buvo galima greitai nuspėti, buvo po truputį pasakojamas, tačiau kas merginos galvoje buvo, vis tiek man buvo įdomu. Tačiau to radau pernelyg mažai.

Visgi, jei patys esate paaugliai, jei pažįstate tokius, siūlau parekomenduoti šią knygą jiems. Tai knyga ir su švietėjiška idėja: nelikti su sunkumais ir prabilti. Nes prabilus tampa daug lengviau.

Ekranizacija

2004- aisiais pasirodė ekranizacija ,,Speak“ su Kristen Stewart (beje, manau, kad ji šiam vaidmeniui tinka, reikės kada nors įvertinti, ar šis spėjimas buvo teisingas), režisavo Jessica Sharzer.

Reklama

1 mintis apie “5.46. Lauries Halse Anderson ,,Kalbėk“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.