5.45. Andrew Davidson ,,Chimera“


chimera-1 Viena paskutinių  šiais metais knygų – dar ganėtinai šviežia ir neabejotinai dėmesio verta A. Davidson ,,Chimera“. Tai pasakojimas apie į avariją patekusį ir smarkiai apdegusį veikėją, kuris guli ligoninėje. Pas jį palatoje vieną dieną pasirodo įsimintino grožio skulptūrų (chimerų) kūrėja Mariana Engel ir ima jam pasakoti meilės istoriją, nukeliančią į Viduramžius. Tos meilės istorijos veikėjai – pati Mariana ir knygos pagrindinis veikėjas.

Iš tikrųjų, trumpai papasakoti, apie ką ši knyga, ganėtinai nelengva, nes norisi pasakyti daug, bet tuo pačiu norisi, kad daug atradimų sulauktų pats skaitytojas, atvertęs šią knygą.

Fantastika, istorija, mitologija, romantika – visko šioje knygoje yra, tačiau nei vienas žanras netrukdo kitam, jie persipina taip, kad užbaigus knygą atrodo, jog viskas taip ir turėjo būti: nuo pat pradžių, iki galo. O intrigos yra. Kyla klausimų, ar toji Mariana – tikrai ne šizofrenija serganti moteris? Bet jei taip, kaip ji sugeba taip sumaniai visą istoriją pasakoti ir nė karto niekur nesuklysti? O kur dar faktiniai atitikimai, kuriuos pats pagrindinis personažas, kamuojamas abejonių, surado. Rodos, taip lengva įtikėti tuo, ką Mariana pasakoja, bet tuo pačiu – ir sunku patikėti, kad taip gali būti. Bet netrukus istorija taip įtraukia, kad tampa net nebesvarbu, ar tai teisybė, ar ne – norisi versti vis kitą puslapį, kad tik sužinočiau, kas toliau. O pagr. veikėjas, be abejo, laukia naujų susitikimų su Mariana, kad sužinotų, kaip tęsis Marianos pasakojimas.

Personažai išplėtoti ir tinkantys savo tikslui. Pagr. veikėjas prieš avariją buvo gražuolis narkomanas, pornografinių filmų aktorius ir kūrėjas, po avarijos – turintis didžiulius nudegimus ir visam gyvenimui liksiantis, kaip pats sako, pabaisa. Mariana – įsimintino grožio, nekart minimos nuostabios akys, pakvaišusi menininkė, turinti daug savyje širdžių, kurias išdalija kiekvienai savo chimerai. Ji laukinė, nenuspėjama ir paslaptinga. Nors paslaptinga gal tik kitiems, nes pati veikėja atrodo atvira ir nieko neslepianti.

Nė nežinau, kuri pasakojimo dalis įdomesnė, nes jos abi vienodai įtraukė ir buvo įdomu skaityti tiek skyrius apie viduramžius, tiek skyrius apie dabartį. Kaip ir rašoma knygos anotacijoje, tai ir meilės istorija, ir istorinis romanas. Siužetas pasirodė ganėtinai originalus – nieko panašaus kaip ir nesu skaičiusi, o atsivertusi pamačiau, kad tikėjausi po anotacijos perskaitymo ne visai to, ką gavau. Bet tai, ką gavau, nenuvylė, o kaip tik maloniai nustebino.

Kaip visada būna skaitant išties gerą knygą, bijau, kad pabaiga gali būti parašyta skubotai, sugadinti visą bendrą įspūdį, tačiau ir čia priekaištų neturiu. Tikėjausi kažko panašaus, tačiau tas šioks toks nuspėjamumas čia visai netrukdė, nes būtent tokios pabaigos ir norėjosi.

Nuoširdžiai siūlau nepralenkti šios knygos, sustoti, pavartyti ir galbūt parsinešti į namus. Jau metai beveik baigiasi ir galiu tvirtai pasakyti, kad ši knyga tikrai bus paminėta mano ataskaitoje prie metų geriausių knygų.

Reklama

9 mintys apie “5.45. Andrew Davidson ,,Chimera“

  1. Po šito įrašo dar labiau džiaugiuosi, kad gavau šią knygą dovanų. 🙂 vos pamačiusi suabejojau, kad ji bus gera, bet kuo toliau tuo labiau nekantrauju pradėti skaityti 🙂 Ačiū ir gražių ateinančių metų. Ir svarbiausia gerų knygų 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.