5.37. Romualdas Granauskas ,,Šventųjų gyvenimai“


Granauskas_sventuju gyvenimai R. Granausko ,,Šventųjų gyvenimai“ žavi daug kuo. Tiek įdomiu pateikimu: mat tai novelių apysaka – žanras, kurio dar kaip ir neteko ,,čiupinėti“, bet dabar tokį perskaičiusi suvokčiau, kad tos knygos dar ir kaip noriu. Kai personažų istorijos – tarsi skirtingos, bet susijusios, nes kitų novelių tai vienas, tai kitas veikėjas praeina pro šalį, gyvena visai netoliese, o gal išnyra prisiminimuose. Panašiai, lyg skaitytume savo istoriją, tuomet savo kaimyno, tada žmogaus, gyvenančio kitoje gatvės pusėje ar kitame aukšte (o gal ir abiejų). Kiekvienas su savo kasdienybe, skauduliais, liūdesiu – o ko kito galima tikėtis, kai aprašomas toks liūdnas mūsų šaliai laikotarpis?

,,Nė trupinio nepakando nuo savo Kūčių stalo, atsigulė į lovą ir sausomis akimis vos ne iki pat ryto pražiūrėjo į palubės tamsą. Dienos šviesa negali tiek parodyti žmogui, kiek nakties tamsybė. Viską parodo, visą gyvenimą parodo. Nežiūrėtum, nematytum, bet kad negali. Tavo gyvenimas lenda tau į akis – ir nenusuksi jų į šoną, nenukreipsi kitur vyzdžių. “

Išraiškingi personažai, įdomus rašymo stilius (nevengiama tarmiškų dialogų – o man visuomet patinka klausyti, kai žmonės kalba savo tarme), paprastos, tačiau įsimenančios kiekvieno veikėjo istorijos. Vienos daugiau, kitos mažiau, bet nebuvo nė vienos, kuri visai nepatiktų ar ko nors nepaliktų viduje.

Graži, jausminga knyga. O iki šiol berods tik ,,Gyvenimas po klevu“ tebuvau skaičiusi mokyklos laikais. Teks pamažu pasitaisyti.

Vienas komentaras “5.37. Romualdas Granauskas ,,Šventųjų gyvenimai“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.