5.35. Rodney David Wingfield ,,Frosto prisilietimas“


knygos-virselis-53a82b097ad80Tai antroji knygų serijos apie inspektorių Frostą dalis. Apie pirmąją anksčiau esu rašiusi čia. Antroji dalis – kur kas didesnės apimties, tačiau išlaikanti tą patį patogų formatą, kai galima bet kada įsimesti į rankinę ar kuprinę ir atradus laiko paskaityti.

Ramų Dentono miestelį užlieja nusikaltimų banga. Svarbiausia tai, kad jie visi yra vienaip ar kitaip susiję vieni su kitais. Juos ištirti yra pasiryžęs Džekas Frostas kartu su naujuoju (t.y. kitu nei pirmoje dalyje) kolega, bet jam vis kiša koją kiti kolegos, kurie nori jį matyti pasitraukiantį iš pareigų ar pažemintą, o taip pat ir vis tiksintis laikas bei gausybė užuominų, kurias tik reikia sudėlioti į savo vietas.

Taigi, iš esmės buvo paskutiniu metu daug neskaitadienių, kai turėjau laiko, bet ranka knygos link nesitęsė, o galop, kai tie neskaitadieniai baigėsi, laiko ėmė visai trūkti, o aš pati graužti save, kad vietoj to, kad galėčiau geriau pasigilinti į mokslus, imu knygą… Bet kaip neimsiu, kai net pati to nesitikėdama, visiškai įsitraukiau į Frosto pasaulį.

Kadangi pirmojoje knygoje man labiau už patį detektyvą buvo įdomesnis personažas (Frostas), antrąją dalį ėmiau abejodama, ar ši lygiai taip pat išlaikys dėmesį, nes juk veikėją kaip ir pažįstu, tad to susidomėjimo objekto kaip ir nelieka. Bet šioje knygoje veiksmas prasideda nuo pat pirmų puslapių, veiksmas taip įsisuka, kad sunku būdavo padėti knygą į šalį, tad, kaip ir minėjau, detektyvą imdavau vos tik turėdavau laisvą minutę (ar maniausi turinti). Daugybė bylų, daugybė klausimų, kas kaltieji, kaip tos bylos susijusios viena su kita, netikėti posūkiai ir įdomios nusikaltimų atomazgos – tai paliko išties gerą įspūdį. O taip pat nenustoja stebinti ir pagrindinis veikėjas Džekas Frostas su savo įdomiu humoru, atvirai išsakoma nuomone apie kolegas, nebijojimu tampyti nervų net ir aukštesnes pareigas užimantiems kolegoms, netvarkinga išvaizda, amžinu vėlavimu, krūvomis dokumentų kabinete, mėginimu apimti daugiau nei geba ir dažnai, rodos, visai nelogiškais sprendimais, kurie po kiek laiko neretai pasirodo ne iš piršto laužti. Bet visus jo minusus atperka visiškas atsidavimas darbui, gebėjimas kone visą parą, jei tik reikia, važinėti į įvykių vietas, apklausti įtariamuosius ar aukas, imtis kitų su darbu susijusių veiklų ir tik paryčiais grįžti į namus išsimiegoti… Ir miegoti iki pietų, o tada pavėlavus lyg niekur nieko įžengti į darbo vietą, kur jau išsijuosę skambina tie, kurie jo nekenčia, bet, pripažinkim, be jo ir neišsiverstų. Nors taip jiems ir neatrodo.

Beje, įdomų pastebėjimą kažkada perskaičiau prie pirmosios dalies: moterų romanuose yra minimaliai, o tos kurios yra – dažnai būna arba prostitutės, arba šiaip mėgstančios vyrų draugiją ir ,,pasirašančios“ vienadieniams santykiams. Ir galiu pritarti, kad bent jau pirmose dviejose dalyse būtent taip ir yra. Bet nepasakyčiau, kad man tai trukdė, nes iš esmės – tai antras planas, nes visą dėmesį sau pasiima puikusis Džekas Frostas.

Taigi, su šia knyga iš tiesų ir gyvenau pastarąsias keletą dienų, pabaigus buvo ir gaila (nes baigėsi), o taip pat ir džiaugiausi, nes įdomu buvo sužinoti, kaip bus išnarpliotos bylos. Ir ar Frostui pasiseks įrodyti, kad jis nėra toks nevykėlis, kokiu kiti jį laiko.

Ekranizacija

1992 – 2010 m. buvo kurtas to paties pavadinimo kaip ir ši knyga (A Touch of Frost) Didžiosios Britanijos serialas, laimėjęs savo šalyje ne vieną apdovanojimą. Frosto vaidmenį atliko David Jason.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.