5.33. Jaroslavas Melnikas ,,Labai keistas namas“


virselis-1000Paskutiniu metu man toks laikotarpis, kai tarsi turiu laiko skaitymui, bet ranka knygos link nesitiesia, nors tu ką. Todėl skaitau lėtai ir pamažu bei svajoju, kad šie neskaitadieniai pagaliau pasitrauks, kol dar neužsiverčiau darbais.

Jaroslavas Melnikas kol kas man buvo tik žinomas iš jo knygų viršelių ir spaudos, kurioje jis buvo minimas. Ir dabar visai netikėtai gavau progą paskaityti vieną jo knygą – 88 miniatiūras, kurias autorius ironiškai pavadino 88 romanais.

Kaip minima anotacijoje, šie miniatiūros žanro kūriniai, sąmojingai pavadinti romanais,- savotiška gyvenimo filosofija, kuria mėginama atsakyti į klausimą, kaip žmogui išsaugoti save, nedegraduoti šiuolaikiniame pasaulyje. Juose gan neįprastai susipina rimtumas, lyrizmas ir ironija. Filosofinis ir buitinis pasakojimas. Fiziologija ir dvasingumas. Šokiruojantis atvirumas, grindžiantis kelią į atsiveriančią tiesą.

Pavadinime minimas labai keistas namas, o aš lygiai taip pat galėčiau pasakyti apie knygą: tai labai keista knyga. Bet tas keistumas – iš gerosios pusės. Įžvalgios, ironiškos ar sarkastiškos miniatiūros – skaičiau ir nejutau, kaip jų vis mažėjo. Vienos priversdavo nusijuokti, kitos – susimąstyti, kad išties, teisingai autorius rašo, vienos įdomesnės, kitos – mažiau, bet, rodos, kiekviena reikalinga.

Sunku man būna aprašyti knygas, kuriose – trumpų istorijų (miniatiūrų,apsakymų ar pan.) rinkiniai, tad tiesiog apibendrinsiu pasakydama, kad laiką praleidau įdomiai, maloniai buvau nustebinta tekstais, ypač, kai nežinojau, ko tikėtis, bet ir tuo pačiu nemaniau, kad tai bus kažkas panašaus. Patiko.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.