5.19. Richelle Mead ,,Paskutinė auka“


cdb_Paskutine-auka_p1Viskam ateina pabaiga. Vienos pabaigos – nelaukiamos, kai tuo tarpu kitos – džiaugsmingos. Atėjo pabaiga ir ,,Vampyrų akademijos“ serijai: šeštoji knyga, su kuria gyvenau porą dienų, yra paskutinė šioje serijoje.

Kai serijoje yra trys knygos, nemaža tikimybė, kad toji trečioji bus daug silpnesnė už pirmąją. Tad ką jau kalbėti apie serijas, kuriose daug daugiau dalių: nusivilti galima daug labiau. Šia serija taip ir nenusivyliau. Galbūt priešpaskutinė knyga buvo didokas seilėtekis palyginus su kitomis, o paskutinė dalis – pernelyg nuspėjamai pasibaigusi ir su tokia pabaiga, dėl kurios prisikabinti neturėtų nė vienas, mėgęs šią seriją, tačiau bendrai paėmus visas dalis likau patenkinta.

Šioje dalyje veiksmo išties netrūko. Aišku, visas dėmesys skirtas karštakošei Rouz, kuriai į pagalbą atskubės ir tie, kurių pagalbos ji nesitikėjo (nepaisant to, kad veikė dėl savanaudiškų paskatų), o pagrindą sudarys kone detektyvas, kadangi tenka išsiaiškinti, kas įvykdė žmogžudystę. Nemažai veiksmo – būtent tai mane ir žavėjo nuo pat pirmos knygos iki paskutinės. Turint omeny, kad tokios knygos nepasižymi ypatingais dialogais, veiksmas yra tai, kas traukia dėmesį. Skaityti lengva, puslapiai vertėsi greitai (tai buvo priešprieša prieš tai skaitytai knygai, kuri, kad ir itin įdomi, bet skaitėsi lėčiau), ,,eidama“ per visus įvykius spėliojau, kaipgi viskas bus išsiaiškinta. Aišku, be magijos neapsieita, visiškai pakako ir meilių, nors kalbant būtent apie Rouz ir Dimitrijaus pokalbius, kai kurie dialogai jų skambėjo visai netikroviškai, bet meh, juk apskritai viskas čia iš fantastikos srities, tad gal ir pokalbiai tebūnie netikroviški? Juokauju. Norisi tikroviškumo pokalbiuose, juolab, kad kai jie nekovodavo ir aplinkui nevykdavo jokie magiški dalykai, jausdavausi, lyg skaityčiau apie paprastus žmones. Taigi, kas jie bebūtų: ar vampyrai (dampyrai, morojai ar dar kas), ar eiliniai paaugliai, problemos pagrinde lieka tos pačios. Nors gal ir ne, juk dėl monarcho sosto kovoja ne kiekvienas.

P.S. Jau kuris laikas, kai pasirodė filmas pagal pirmąją dalį ,,Vampire academy“. Skubėjau pamatyti, kai tik pasirodė. Tik likau nusivylusi. Kad ir nesitikėjau šedevro, bet tai, ką mačiau, man buvo ne tik vidutinis filmas, bet ir netinkamas personažus vaidinančių aktorių pateikimas, tiesiog juos įsivaizduoju knygose visai kitokius. Nors žinoma, jei jau perskaitėte knygą / knygas, tai gal ir neblogai būtų užmesti akį į ekranizaciją. O kad bus tolimesnės filmo dalys, labai abejoju.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.