5.15. Rodney David Wingfield ,,Frosto Kalėdos“


frosto_kaledos_virselis_z1,,Kaukėti žmonės kalbėjo, kad jo galimybės – mažesnės nei penkiasdešimt procentų ir spėjo jį mirsiant.
Bet Frostas skaičių niekada dorai neišmanė ir visada elgdavosi nenuspėjamai.“

Tai pirmoji serijos apie inspektorių Frostą dalis. Joje ne tik susipažįstame su keistuoliu Frostu ir jo darbo ypatumais, bet ir kartu narpliojame dingusios dukters, kurios mama – prostitutė, mįslę, o laikui bėgant atsiranda ir antrasis kiek didesnis tyrimas, tad nuobodžiavimui laiko išties nėra.

Kadangi pastaruoju metu laiko (ar noro) skaitymui buvo mažai, begalėjau džiaugtis šios knygos mažu formatu, nes ji keliavo su manimi visur, kur tikėjausi bent minutėlę laiko atrasti skaitymui.

Tai, kad padariusi net savaitės ar poros pertrauką nuo skaitymo, vėl atsivertusi šią knygą nejausdavau noro pavartyti ankstesnius puslapius, kad prisiminčiau, kas čia vyksta, jau rodo, kad knyga per dieną ar dvi neužsimiršta. Skaityti buvo lengva ir bent man įdomiausias šios knygos aspektas pasirodė būtent pats tyrimo procesas. Nepasakyčiau, kad skaitydama jaučiau didelį susidomėjimą dėl paslapties – dingusios mergaitės, tad ne itin ir spėliojau, kas čia galėtų būti kaltas dėl to. Man buvo įdomu būtent tai, kas vyko čia ir dabar.

,,Padauža išsyk atkreipė ginklą į mane. Vargšelis visas tirtėjo, prakaitas liejosi kaip iš kibiro, todėl labai jau išmintingai nutariau, kad pistoletas neužtaisytas ir man tik reikia jį atimti. Pirmoji kulka pataikė į pilvą ir ištaškė į skutus visą mano teoriją.“

Keistas, savitas ir dažnai bendradarbius erzinantis Frosto elgesys – tai ašis, apie kurią sukasi šis detektyvas ir duoda jam šarmo. Įsivaizduoju, kad tikrovėje toks žmogus jau pačią pirmą dieną būtų ištampęs man nervus, tačiau skaitant kėlė tik juoką. Humoro čia netrūksta, ,,juodų“ juokelių, sakomų visiškai naiviu tonu (kas tik dar labiau prajuokina) – taip pat, todėl skaitydama smaginausi. Jo kolega, su kuriuo daugiausia laiko jis ir leido, buvo visiška priešingybė, tad netvarkingumas, atsainumas ir kitos Frosto savybės, visai nesisiejančios su tomis, kurias turi turėti pavyzdingas inspektorius, tik dar labiau išryškėja. Ir tikriausiai ne aš viena visad, kai tik reikdavo rinktis tarp tobulų darbuotojų ir aštrialiežuvio, nevengiančio apkalbinėti kolegas ir pasakyti apie juos ne vieną šiurkštesnį žodį, Frosto, rinkdavausi Frostą net nemirktelėdama ir laikiau už jį kumščius. Keistuoliai knygose traukia nors tu ką.

Tikiuosi sulaukti ir tęsinių.

Knygų serija:

  • Frosto Kalėdos
  • A Touch of Frost
  • Night Frost
  • Hard Frost
  • Winter Frost
  • A Killing Frost

Ekranizacija

Serialą ,,Frosto prisilietimas“ (,,A Touch of Frost’), kuris pastatytas pagal šią seriją, galima ir šiuo metu pamatyti per vieną iš Lietuvos televizijų, jis taip pat rodytas ir anksčiau. Tai 1992 – 2010 m. kurtas penkiolikos sezonų (išsigąsti nereiktų, nes iš viso  – vos 42 serijos) Didžiosios Britanijos serialas, kuriame Frosto vaidmenį sukūrė David Jason.

Reklama

1 mintis apie “5.15. Rodney David Wingfield ,,Frosto Kalėdos“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.