5.3. Laini Taylor ,,Kaulų ir dūmų duktė“


cdb_9786094033834_kaulu_ir_dumu_dukte_p1Viena iš tų knygų, kurias pasiimu spontaniškai (nors kita vertus, buvau gerų komentarų apie ją girdėjusi). Tai pirmoji trilogijos dalis, pasakojanti apie septyniolikametę Kerou, dailės studentę iš Prahos. Viskas lyg ir skamba įprastai, tačiau jos šeima yra keista: ją užaugino demonas avino kanopomis, mainantis dantis į troškimus, ir grupelė jam dirbančių chimerų. Kerou nesupranta, kodėl ją, žmogų, augina tie keisti, nors švelnūs jai padarai ir kokius reikalus jai tenka tvarkyti visame pasaulyje, praėjus pro slaptas krautuvėlės duris. Demonų pasaulis stengiasi, kad Kerou būtų laiminga ir kuo mažiau žinotų. Tačiau susitikimas su nuožmiu, itin stipriu angelu paskatina ją sužinoti visą tiesą.

Lūkesčiai nebuvo dideli, mat didelė rizika buvo ta, kad istorija bus panašaus stiliaus kaip kitų panašaus tipo knygų: fantastika tarsi kaip priedas, pagrindas – meilės istorija, daug seilių, meilių žodžių, žvilgsnių, dūsavimų ir kitokių dalykų, kurie priverčia tik vartyti akis iš personažų kvailumo, naivumo ir perdėto saldumo. Kaip supratote, būtent to nenorėjau.

Ir, laimei, negavau. Aišku, be meilės tokiose knygose tikriausiai nė iš vietos, bet bent jau dėl to, kad pirmuosiuose 200 psl dar nevyko jokie įmantrūs meilės iš pirmo žvilgsnio pajautimai, jau yra didžiulis pliusas. Po to vienoje vietoje lyg ir daugokai to atsiranda, bet galop vėl viskas susideda į savo vietas ir siužetas, o ne meilė paima viršų, tad skaityti lengva, įdomu. Įtraukianti ir greitai skaitoma knyga, kurioje sutiksite labai įdomių būtybių, daug magijos, linksmų dialogų. Pagrindinė veikėja – mėlynplaukė Kerou – nėra viena tų nerangių ir nepasitikinčių savimi merginų, kurios dažniausiai figūruoja tokiose knygose. Ji tvirta ir ryžtinga, jau nekreipiant dėmesį į jos kovinius ar kitokius gabumus, kuriuos gavo magijos dėka. Kaip įmanoma suprasti iš aprašymo, svarbiausias vyriškosios lyties atstovas bus angelas. Dabar, kai jau viskas iš knygos kaip ir susidėliojo į savo vietas, mąstau, kad visgi jis man atrodo per skystas. Lyg ir ryžto jam netrūko, bet gan greit ,,susileido“ ir daug verkšleno, o taip norisi, kad būtų toks pat emociškai stiprus kaip Kerou.Galbūt vėliau pasikeis? Vietomis net ir aprašymai man pasirodė vaizdingi, įsinorėjau pasivaikščioti po tas Prahos vietas, kuriose Kerou buvo. Fantastinių būtybių aprašymai ne ką mažiau verti dėmesio: autorė sukūrė išties įdomų pasaulį, su kuriuo susipažinti norisi kuo daugiau. Tik kažkaip pagavau save pastebinčią vietomis keistą vertimą ar nekokią sakinio sandarą, į ką tikrai retai atkreipiu dėmesio.

Kadangi tai trilogija, tikiuosi, kad kitose dalyse taip pat bus išvengta perdėtos romantikos, o bus susikoncentruota į veiksmus, visai nesistebėčiau, kad sulauktume ir nuožmaus būtybių karo.

Ir, beje, filmas bus. Tik detalių dar nėra.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s