4.62. George R. R. Martin ,,Karalių kova. Ciklo “Ledo ir ugnies giesmė“ 2 knyga“


pic cdb_Karaliu-kova_p1Kai pamačiau, kad ši knyga yra bibliotekoje, labai apsidžiaugiau, nes nesitikėjau ją kada nors rasti be rezervacijų. Bet radau! Tai antroji ,,Sostų žaidimo“ dalis, kurioje nuotykiai tęsiasi.

Prasideda sunki ir kruvina kova dėl Geležinio sosto, į kurį sėda trylikametis Roberto sūnus Džofris. Bet ar jis tikrai teisėtas įpėdinis? Tuo netiki Roberto Barateono broliai Stanis ir Renlis. Pirmasis, išsižadėjęs dievų Septyneto, įtikinėjęs į Šviesos Valdovą ir naudodamasis raudonosios jo žynės Melisandros kerais, pradeda karą dėl sosto nužudydamas brolį Renlį, kurį remia Haigardeno lordai. Karaliaus Uostą ir Raudonąją pilį su sostu, pasitelkęs alchemikų gildijos piromantus, gina Kipšas Tirionas ir jo tėvas lordas Taivinas Lanisteris. Tuo tarpu Vinterfelo įpėdinis Robas Starkas savo lordų paskelbiamas Šiaurės karalium. Jo tikslas – ne tik išlaikyti savo valdžioje šiaurę ir Riveraną, bet ir atkeršyti už tėvą, atgauti jo palaikus ir kalaviją ir susigrąžinti karalienės Sersėjos nelaisvėje laikomas seseris. Be to, jo valdoms grasina Geležies salų lordas Beilonas Greidžojus. O ir paskutinė Targarienų palikuonė Daneiris, Drakonų Motina, už jūrų nerimsta – augina stebuklingų drakonų trijulę ir telkia kariuomenę atsikovoti savo protėvių sostui.

Jei perskaitėte šią anotaciją, tikriausiai krito į akį Kipšas Tirionas. Rimtai? Juk taip jis nebuvo vadinamas pirmoje dalyje, kiek pamenu. Ar buvo? Šiaip jau nemažai skaitytojų kalba apie tai, kiek neatitikimų yra pirmosios ir antrosios knygų vertimuose. Šiuo atveju džiaugiuosi, kad skaičiau jas ne iš karto viena po kitos, kad vardai ir pavardės – mano didžiausia silpnybė ir jei ne serialas, apskritai, prisiminčiau iš jų gal tik vieną kitą, jau nekalbant apie tai, kaip tiksliai vadinasi visos veikėjų gyvenamos vietos… Kitu atveju tikrai tie visi neatitikimai, kuriuos galima atrasti ir išvardintus, gali sudaryti painiavą galvoje. Jei jau verčiam seriją, gal verčiam vienodai?

Šioje knygoje įvykių – gal net daugiau nei pirmojoje, kova vyksta, bet iš mūšio lauko vaizdų ne tiek ir daug, koncentruojamasi į veikėjus, likusius už viso to. Todėl Robui, kuris kariauja, vietos šioje knygoje beveik neskirta, jį nebent pamini kuris kitas veikėjas. Nepaisant mažyčio šrifto, skaityti visai nesunku, kelias dienas gyvenau šia knyga, joje aprašomais įvykiais ir visai netrukdė man tai, kad viską jau kaip ir žinojau, romanas papildė seriale rodytus įvykius, paaiškino, kodėl būtent daroma taip, o ne kitaip (ko dažnoje ekranizacijoje pritrūksta dėl laiko stokos). Ši knyga tik dar labiau privertė pamilti vienus veikėjus, o kitų – dar labiau nekęsti. Tiesa, tie, kurie skaitė tik pirmąją dalį, o serialo nematė, gali būti ramūs, nes bent jau šioje dalyje joks itin svarbus veikėjas kaip ir nemirė/nebuvo nužudytas. Tačiau su nekantrumu laukiu trečiosios knygos, kurioje įvyks kruvinosios vestuvės, kurias stebėdama ekrane (žiūrėdama serialą) vos tramdžiau ašaras. Na, ir toliau laikau kumščius už Ariją, kuri mano pati mylimiausia veikėja, na, ir Tirionas, kuriam šįsyk ne per geriausiai sekėsi, bet vis vien išliko su savo puikiu humoro jausmu.

Ekranizacija

Game of Thrones serialas kuriamas nuo 2011-ųjų metų ir ketvirtasis sezonas pasirodys jau 2014-ųjų pavasarį.

Rugpjūtį peržiūrėjau visus tris sezonus ir su nekantrumu laukiu kitais metais pasirodysiančio ketvirtojo. Serialas puikus. Galbūt ne visiškai viskas atitinka, bet esminių pakeitimų bent jau aš kol kas nepastebėjau, o tai yra gerai. Aktoriai parinkti puikiai, ypač dėmesio vertas Džofris – aktorius, kuris vaidina šį personažą, man tikriausiai visam gyvenimui išliks kaip tas, kuriam noriu nusukti galvą, nes persikūnijimas į vaidmenį tiesiog puikus. Tiesa, reikia paminėti, kad knygose veikėjams yra metų ne tiek ir daug (Daneiris – berods 13, Arijai – ar tik ne 9, Sansai irgi gal 12-13, Jonui ir Robui taip pat dar nėra nė dvidešimties ir pan.), kai seriale vos ne visus vaidina žymiai vyresni aktoriai, bet ten ir nelabai kalbama apie tai, kokio jie amžiaus. Tuo tarpu knygoje skaitant sunku patikėti, kad jiems – tik tiek metų. O, jei trumpai, tai serialą rekomenduoju.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.