4.61. Richelle Mead ,,Dvasios galia“


cdb_Dvasios-galia_p1Šiandien prieš Kalėdas gavau dvi dovanas iš savo gimtojo Panevėžio bibliotekos. Ne, ji man knygų nedovanojo, tačiau visiškai netikėtai joje radau dvi pakankamai naujas ir labai norėtas knygas. Pirmoji iš jų – penktoji ir jau priešpaskutinė ,,Vampyrų akademijos“ dalis. Šioje dalyje Rouz jau ruošiasi laikyti baigiamąjį egzaminą, kuris suteiktų jai sergėtojos statusą, o be viso to ji kas savaitę sulaukia strigojumi virtusio Dimitrijaus laiškų.

Kiek pamenu, ketvirtoji knyga man buvo saldoka, tad bijojau, kad tik maloniai nustebinusi knygų serija į pabaigą visai nenusiristų žemyn. Tačiau mano baimės nepasitvirtino. Taip, saldokų momentų pasitaikys (na, ir žanras juk ne toks, kad meilės nė trupučio nebūtų), bet ne tiek ir daug, kiek galima būtų tikėtis. Mat viską užgožia veiksmas, kurio šioje knygoje tiek, kad nesinorėjo paleisti iš rankų man jos tol, kol neužverčiau paskutinio puslapio. Vyksta ne viena kova, apimanti ne tik kovas su strigojais, bet ir konfliktus, susijusius su akademijos politika (skamba nuobodžiai, bet taip nėra), čia vyrauja tam tikri luomai, tad sunkumų iškyla ir tarp jų (konkrečiau – tarp Rouz ir jos vaikino giminaičių), na, o galiausiai, sunku pasakyti, kuris veikėjas geras, kuris blogas, nes galbūt savo tikrąją pusę jie giliai slepia.

Na, bet labiausiai be nenurūkstamo veiksmo ir siužeto vingių, kurie vietomis nuspėjami, vietomis nelabai, man patinka Rouz. Jos nutrūktgalviškumas, nuotykių ieškojimas, drąsa ir stiprybė yra tas variklis, kuris neleidžia knygoms ristis žemyn. Tai ne viena tų veikėjų, kurios apart savo mylimiausiojo nieko nemato, o jo netekusios tik ašaras lieja. Įdomūs ir kiti personažai, apie kuriuos sužinome vis daugiau, atsiskleidžia dar nematytos dvasios elemento galimybės, o galiausiai užvertus paskutinį puslapį  lygiai taip pat, kaip ir po ankstesnių dalių, norisi griebti vėlesnę, ypač, kai žinau, kad ji bus paskutinė. Kiek žinau, ji išleista jau ir lietuviškai, bet kada pateks į mano rankas, neaišku…

O dabar dar lieka laukti kitų metų pradžioje pasirodysiančio filmo pagal pirmąją serijos knygą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s