4.57. – 4.58. Desmond Morris ,,Plikoji žmogbeždžionė“ ir Erich Fromm ,,Menas mylėti“


Pažadėjau sau, kad trumpai pakalbėsiu apie neseniai skaitytą negrožinę literatūrą, kurią galbūt bus kam nors irgi įdomu paskaityti.

showPirmoji knyga – Desmond Morris ,,Plikoji žmogbeždžionė“, rekomenduota dėstytojų kaip toji knyga, kuri lengva forma pateikia žmogaus evoliuciją. Ir išties, knyga suteiks galimybę pamąstymui, o galbūt čia viskas tiesa? Įdomūs, juokingi, dažnai net ir absurdiški pamąstymai, žmogaus ir beždžionės palyginimas įvairiais aspektais priverčia versti puslapį po puslapio nepaisant to, ar pritariate tai idėjai, ar ne. Norisi sužinoti, tai ką gi toliau pateiks autorius, kokių dar sąsajų yra atradęs. Viskas pateikiama per lengvos ironijos prizmę, todėl piktintis labai net ir nesinori, nes rašymo stilius tiesiog tam neleidžia. Tad, jei apibendrinus šią knygą, visai rekomenduoju, pati nesigailiu ją atsivertusi ir manau, kad po kiek laiko su malonumu ir vėl pavartyčiau, jei pateiktų į rankas.

erichas_fromas_menas_myletiAntroji knyga – Erich Fromm ,,Menas mylėti“, kitur ją verčia kaip ,,Meilės menas“. E. Fromm – garsus psichoanalitikas ir filosofas, kuris šiame savo veikale kalba apie meilę, kaip reikia iš tiesų mylėti, kokios būna meilės rūšys ir pan. Jei jau skaitote visokiausias populiariosios psichologijos knygas iš serijos kaip mylėti ir būti mylimam, ką daryti, kad į mane atkreiptų dėmesį, tai jau geriau patariu atsiversti kiek rimtesnę, tačiau mažo formato plonutę knygutę, kurioje viskas išdėstoma nesudėtingai ir suprantamai kiekvienam. Man pačiai ši knyga patiko, sutikau su daugeliu autoriaus minčių, apskritai, kaip dažnai būna, atrodo, kad autorius pastebėjo tai, kas galbūt savaime suprantama, bet kol kitas to nepasako, tol nesusimąstau. Kažką jau žinosite iš savo patirties, kažko naujo pasisemsite.  Miela ir tokia pakankamai teisinga knyga.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.